fbpx

Коли видаляти листя у томатів, щоб був кращий урожай

Діліться інформацією з друзями:

Городники звикли не боятися, видаляючи з томатів «зайве» листя. Мовляв, чим більше – тим краще! Адже томат любить провітрювання, а плодам потрібно сонце, щоб наливатися. Однак тут є певні «але».

Дійсно, листя, яке своє «відпрацювало», потрібно видаляти. Але багато дачників роблять це зарано і надто активно, що може спричинити слабший розвиток як самого куща, так і плодів. Зазвичай городники звикли довіряти «мудрим» бабусиним порадам, переданим із вуст в уста. І рідко коли замислюються, чи правильно так робити і що за цим стоїть.

Справа в тому, що в листі в результаті фотосинтезу утворюються важливі для рослини речовини. Далі вони транспортуються і в інші його органи: плоди і коріння. Тож листя вкрай потрібне рослині! Воно утворюється не просто так. Отож поки плоди не досягли потрібного розміру, що визначається сортом, не потрібно обривати все нижнє листя. Бо воно ще «годує» ваш майбутній урожай.

Кілька верхніх листочків не зможуть прогодувати великий стовбур у високорослого томата і кілька зав’язей. Не переборщите з обриванням листя, то й не виникатиме питання, чому помідори дрібні і не червоніють.

Звичайно, не можна допускати загущеності і нижнє листя томатів все ж краще проріджувати. Оптимально залишати по парі листків на кисті, поки плоди не досягнуть потрібного розміру. А ледь почнуть наливатися – після цього вже видаляти.

Для профілактики хвороб краще не загущати посадки, залишаючи між томатами оптимальну відстань. Тоді й доглядати буде легше.

Іванна ОНИШКО