fbpx

Коли в Рівному зявиться вулиця Василя Червонія

Діліться інформацією з друзями:

У Рівному таки буде вулиця імені Василя Червонія – відомого українського політика, церковного та громадського діяча, який народився та більшу частину свого життя прожив на Рівненщині. Перша спроба присвоїти одній із існуючих вулиць ім’я політика виявилася невдалою. Тож тепер представники влади вирішили порадитися з містянами і запустили інтернет-опитування з цього приводу.

У запропонованій анкеті на вибір є три варіанти: перейменувати вулицю Юрія Гагаріна та присвоїти їй імя відомого рівненського політика. Або ж назвати його іменем нову велику вулицю, яка колись з’явиться в процесі розбудови міста. І третє – можна запропонувати свій варіант.

Нагадаємо, з ініціативою про присвоєння імені Василя Червонія одному з міських об’єктів до міської ради Рівного неодноразово зверталися громадські організації, народні депутати різних скликань, і навіть Президент України Віктор Ющенко (за його каденції політик очолював обласну адміністрацію, – прим. ред.). Комісія з найменування міських об’єктів запропонувала перейменувати вулицю генерала Червонія на честь Василя Червонія. Подейкують, що ця ідея не сподобалася рідним покійного політика. Мовляв, його внесок і ім’я заслуговують більшої пошани, ніж невеличкий провулок на околиці міста. Тому міська рада зняла з розгляду такий варіант і назвала цю вулицю на честь відомого українського художника Миколи Годуна.  А симпатикам Василя Червонія запропонувала нову ідею.

КОМПЕТЕНТНО

Світлана КАЛЬКО журналістка, краєзнавиця, дослідниця історії Рівного:

– Вочевидь, Василь Червоній заслуговує бути увічненим в історії Рівного. Як активний політик, борець за незалежність України, державотворець, поборник української мови і громадський діяч. Він, зокрема, доклався до узаконення української назви нашого міста — перейменування Ровно на Рівне. Однак, як і кожна визначна, неординарна особистість він мав симпатиків, так і тих, хто до нього ставився негативно. Зокрема, в нього були, м’яко кажучи, непрості стосунки з рівненською медіаспільнотою (як журналістка, можу це стверджувати). Декотрі з цих людей і досі мешкають у Рівному. Тож вважаю, доречніше було б назвати іменем Василя Червонія нову вулицю. Приміром у новому мікрорайоні. Гарному, сучасному, добре облаштованому, із розвиненою інфраструктурою. У цьому присутній і певний символізм. Адже Василь Червоній – сучасний політик нової України, який присвятив своє життя її незалежності, прагнув, щоб вона була вільною і процвітаючою.

А перейменування вже існуючої вулиці, до прикладу, Гагаріна (як пропонується) може викликати дискусії, матиме певний небажаний «шлейф». Адже, хтось заперечуватиме проти перейменування саме цієї вулиці, знайдуться ті, хто скаже, «чому ми маємо міняти ім’я першого космонавта на прізвище одіозного (на їхню думку) політика». Знайдуться й інші аргументи проти перейменування. Тож за цими дискусіями може затертися, забалакатися і загубитися значимість (попри всю неоднозначність цієї особистості) Василя Червонія.