fbpx

Клопоти подібні, а шляхи їх вирішення – різні

Діліться інформацією з друзями:

Рівне – не єдине в Україні місто, яке має проблеми із забрудненням водойм. Взяти, для прикладу, Тернопіль, де нині відчайдушно шукають шляхи оздоровлення місцевого озера. Який шлях обрали сусіди і яких результатів досягли? Про це журналістові «7 днів» розповів заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук, який у складі рівненської делегації порбував минулого тижня у Тернополі.

– Озеро в Тернополі розташоване в центрі міста і займає площу в 300 гектарів, а наше Басівкутське – трохи більше, ніж сто гектарів. У них та ж сама, що й у нас, ситуація – у водоймі можна знайти майже всю таблицю Менделєєва. Тернополяни для вирішення проблеми забруднення своєї водойми наймали поляків. Нам простіше, бо маємо профільний університет – НУВГП.

Та найскладнішим для наших спеціалістів є те, що немає можливості почистити озеро, бо для цього доведеться вивезти кудись тисячі тонн мулу. Адже, коли спустили таку невеличку водойму, як у нас на Лебединці, то вивезли звідти понад сто машин (причому вже висушеного) багна. До того ж, вивезли на полігон, бо для полів воно непридатне.



Що ще побачили у сусідів, чого немає у нас? Береги озера тернополяни почали укріплювати габіонами (це металева сітка, наповнена камінням) товщиною 25-30 сантиметрів). Але якщо цю конструкцію застосувати на Басівкутському озері, то для великої хвилі не буде проблеми зруйнувати її. Привернуло увагу й те, що тернополяни, як і ми на Лебединці, зробили аерацію. Щоправда, додали підсвітку. В результаті оживили своє невеличке озерце, як і ми водойму на Лебединці. Єдине, чого не зробили у Рівному, – не чистили озерце, а шукаємо інший варіант поліпшення його екологічного стану.

Разом з тим, ми пішли далі за тернополян. Так, на завершальному етапі перебуває розробка проектно-кошторисної документації і виготовлення експертизи проекту з очищення Басівкутського водосховища. Сподіваюся, невдовзі цей документ, який ставить перед собою мету за адекватну суму досягти максимального екологічного ефекту, буде презентований для громадськості Рівного. Перший етап проекту охопить чистку водойми з боку Квасилова. Там є своєрідний відстійник, який треба поглибити. Коли це зробимо, то вода, яка потраплятиме у Басівкутське озеро, стане чистішою. А далі поетапно перейдемо до чистки самої водойми. Для цього є фахівці, які нині займаються планом проведення заходів щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану Басівкутського водосховища.

Записав Ігор КОПАЧ

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»