Хто такий Павло Пащевський, чиїм іменем недавно названо одну з вулиць Рівного

Діліться корисною інформацією з друзями:

У Рівному вулицю Вавілова перейменовано на честь Павла Пащевського. Відповідне рішення ухвалила 08 липня цього року Рівненська міська рада.

Пащевський Павло (1874-1944) – православний священник, капелан Першого українського запасного полку Армії УНР, згодом — Сердюцького полку імені Петра Дорошенка, протоієрей УАПЦ. Працівник Департаменту віросповідань Міністерства внутрішніх справ УНР, брав участь у створенні Кирило-Мефодіївського братства, у підготовці до Всеукраїнського Церковного Собору.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

У важкі часи поразок, з листопада 1919 року, Павлу Пащевському доручили виконувати обов’язки головного священника Армії УНР. Разом з військом він взяв участь у Зимовому поході, був поранений. У 1920 році отця Павла офіційно затвердили протопресвітером, тобто головним священником, Армії УНР. Разом з небагатьма іншими капеланами він робив усе можливе, щоб духовно підтримувати українських воїнів.

Коли наприкінці 1920 року останні частини Армії УНР були інтерновані на контрольованій Польщею території, Павло Пащевський продовжив своє служіння. Він організував цивільно-релігійні братства та курси капеланів у таборах інтернованих українців.

З 1924 р. призначений настоятелем парафії у с. Бабин Рівненського повіту. Член управи Товариства ім. митрополита Петра Могили, викладач релігії в Луцькій українській гімназії. З початком Другої світової війни виїхав до Варшави, До своєї смерті отець Павло служив у православних церквах на території Польщі.

Похований в Варшаві на православному цвинтарі «Воля» поруч з іншими старшинами армії УНР.

Джерело: Рівненська міська рада