fbpx

Хто може отримати надбавку до пенсії у 2023 році

Діліться корисною інформацією з друзями:

Попри те, що підвищення пенсій у 2023 році в Україні не планується у зв’язку з війною, деякі категорії пенсіонерів можуть отримати доплати до пенсії.

Надбавка за вік

Це стосується пенсіонерів, які досягли певного віку, а саме 75 та 80 років. Щомісячна компенсаційна виплата таким особам, встановлюється і виплачується з дати досягнення ними вищевказаного віку. Надбавка діє по всій території країни. Гроші виплачуються щомісяця, на додаток до основної пенсії.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Нагадаємо, особи, які досягли сімдесятирічного віку, мають право на доплату у сумі 300 гривень; пенсіонери віком від 75 до 80 років — отримують 456 гривень щомісяця; пенсіонери віком від 80 років мають право на компенсаційну виплату у розмірі 579 грн.

Доплата за донорство

Пенсіонери, що мають статус почесного донора крові, мають право на щомісячну надбавку у розмірі 10% від прожиткового мінімуму. Наразі вона складає 258,90 гривень. Розмір надбавки безпосередньо залежить від розміру прожиткового мінімуму, тож у разі його підвищення, її розмір також буде збільшено.

Щоб отримати статус почесного донора в Україні людина має безплатно здати 40 разових максимально допустимих доз крові або 60 разових максимальних допустимих доз плазми крові.

Доплата за дітей

Пенсіонери, на утриманні яких знаходяться діти віком до 18 років, також можуть отримувати надбавки до пенсії у розмірі по 150 грн за кожну дитину. Цю суму додають до пенсій за віком, за інвалідністю та за вислугу років, призначених відповідно до законів України Про пенсійне забезпечення та Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Для отримання надбавки необхідно подати заяву у відділення Пенсійного фонду України за місцем отримання пенсії, та додати документи, що засвідчують особу, родинні відносини та вік утриманця, що підтверджують перебування його на змісті заявника.

Доплати за додатковий стаж

Додаткові виплати отримають пенсіонери, робочий стаж яких перевищує встановлені законом норми. Сума доплати розраховується у розмірі 1% від пенсії за кожний повний понаднормовий рік трудового стажу.

Найбільшу доплату отримують пенсіонери, чий трудовий стаж перевищує 35−40 років. Така надбавка обчислюється від суми встановленого прожиткового мінімуму (на початку 2023-го — 2093 гривні).

Читайте також: