fbpx

Керівник фабрики Рівного покладається лише на себе

Діліться інформацією з друзями:

Усе, що нас не вбиває, робить сильнішими. Так лаконічно можна охарактеризувати прожитий Рівненською фабрикою нетканих матеріалів минулий рік. 2021-й для всіх видався непростим, але «нетканка» з честю пройшла всі випробування.

А відтак зберегла за собою статус провідного не лише в регіоні, а й у вітчизняній галузі легкої промисловості, підприємства. Достеменно про здобутки та найближчі перспективи нашому журналістові розповів співвласник фабрики нетканих матеріалів Богдан ГАПЯК.

– «Нетканка» за підсумками роботи у 2021 році визнана «Лідером року – Рівне» в номінації «Успішний роботодавець». Що, на вашу думку, вважаєте найбільшим торішнім здобутком підприємства?

– Нагорода саме в цій номінації стала швидше закономірною, аніж несподіваною. Адже не раз казав (і вкотре з приємністю наголошую), що ніщо інше, а передусім саме працівники фабрики нетканих матеріалів є її найбільшою цінністю. Наш трудовий колектив – це сплав молодості й досвіду. Це професіонали своєї справи. Усі, починаючи з робітників і закінчуючи управлінською ланкою, – чесні, порядні та відповідальні люди. Саме завдяки зусиллям працівників «нетканки» підприємство має серйозні здобутки – майже 10 тисяч тонн виробленої продукції. Це більше, ніж рік перед тим. І значно більше, ніж 3-4 роки тому, коли річні обсяги виробництва на «нетканці» становили 6-6,5 тисяч тонн продукції.

– Затяжна пандемія негативно позначилася в цілому на світовій економіці. Як вам в умовах глобальної фінансової кризи вдається не лише триматися на плаву, а й нарощувати обсяги виробництва?

– Ми навчилися працювати в цих умовах. Для нас вони уже є звичними, адже пандемія розпочалася не вчора і триває вже два роки. Звісно, Covid-19 та пов’язані з ним карантинні обмеження згубно вплинули на національну економіку. Але життя продовжується. Людям потрібні не тільки продукти харчування чи ліки, правильно? Їм так само необхідні одяг, взуття, меблі, відремонтовані дороги та новозбудоване житло. Нехай споживання в цілому дещо зменшилося, але воно є. В таких умовах не лише виживає, а й успішно розвивається той, хто не сидить, склавши руки. «Нетканка» йде саме таким шляхом. Тим більше, що є реальні передумови для розвитку. Ми стали більш тісно працювати з громадами. Вони разом із державою є потенційно важливим для нас ринком збуту того ж геотекстилю, фільтрувальних та меблевих полотен. Активно контактуємо з керівництвом області та міста, пропонуємо свої послуги. Зокрема, наші матеріали використовувалися при будівництві турбокільця на перехресті вулиць Макарова та Дубенська у Рівному. І хоча подейкують, що там уже виникли негаразди з верхнім дорожнім полотном, ми абсолютно спокійні за якість «подушки», де укладено з дотриманням усіх необхідних технічних норм геотекстиль «нетканки».

Крім того, наше підприємство відновило постачання полотен на проєкт «Стіна». Матеріали фабрики активно використовувалися при спорудженні «вітрових полів» та «полів сонячних батарей» у Миколаївській та Херсонській областях. Шукаємо ділових партнерів і за кордоном. Зокрема минулого року я побував на великому міжнародному бізнес-форумі в Узбекистані. На жаль, через об’єктивні обставини немає змоги одразу налагодити ефективну співпрацю з Середньою Азією. Але маємо надію, що у недалекому майбутньому у нас будуть широкі перспективи і на цьому ринку.

– З року в рік вітчизняне виробництво дедалі гостріше відчуває дефіцит кваліфікованих кадрів. Як Фабрика нетканих матеріалів вирішує цю проблему?

– Хто шукає, той завжди знаходить. Звісно, простіше сидіти і скаржитися на нестачу робочих рук, критикувати рівень вітчизняної професійно-технічної освіти. Але спеціалісти, хай їх не так багато, як хотілося б, усе ж є. Ми постійно в пошуках «нашого» працівника. Продовжуємо тісно співпрацювати з міським центром зайнятості. Активніше почали використовувати ЗМІ, соціальні мережі, інтернет-ресурси. Особливо допомогли нам спеціалізовані сайти пошуку роботи – «Work.ua» та «Rabota.ua». Загалом у 2021 році «нетканка» заповнила відразу 20 вакансій – це свого роду рекорд за останні кілька років.

Звичайно, поступовий відтік кадрів за кордон неминучий. Але ми теж мотивуємо своїх працівників, щоб зберегти монолітний колектив. Нехай у нас зарплата менша, ніж, скажімо, у Польщі, зате працівники фабрики працюють удома, мають можливість щодня бачитися зі своїми сім’ями, проводити час з дітьми та онуками. Тих, у кого не вистачає відповідних навичок (усе ж наше виробництво є доволі унікальним для України), ми самі навчаємо, готуємо власні кваліфіковані кадри.

– «Нетканка» тривалий час підтримує репутацію соціально відповідального підприємства, роблячи свій вагомий внесок у розвиток міста. Що Фабрика нетканих матеріалів зробила для Рівного торік?

– Тут можна розповідати багато. Назву тільки найбільш значущі соціальні проєкти «нетканки». На щастя у році, що минув (на відміну від попереднього), вдалося провести свято вулиці Фабричної «Мануфактура-2021». Це дійство, якого завжди з нетерпінням очікують тисячі рівнян і гостей міста. Скажімо, минулого року, за найскромнішими підрахунками, свято зібрало майже 10 тисяч людей. Ми організували його як для дорослих, так і для малечі. Мало місце чимало цікавинок та захоплюючих розваг. Зокрема вперше провели вокальний конкурс «Голос Рівного», в якому виступи виконавців оцінювали знані у нашому місті представники шоу-бізнесу: співачка Юлія Тимочко, композитор та продюсер Сашко Невже, музичний продюсер Євгеній Старжинський. Також, уже втретє, ми провели фотоконкурс «ФеНоМенальне Рівне», учасниками та призерами якого стали не тільки рівняни. Наш фотоконкурс чи не єдиний в обласному центрі, що має чималий призовий фонд, з року в рік набирає обертів. Журі фотоконкурсу, як і вокального, теж було авторитетним. Минулого року світлини учасників оцінювали відомі рівненські фотохудожники Олександр Харват, Олександр Майструк, Валентина Захарова (Дежа Брют). Також ми виділили чималі кошти на підтримку рівненського спідвею, БК «Рівне», НК «Верес». Не залишаємо й благодійності.

– Богдане Володимировичу, які особисті уроки взяли для себе в минулому році?

– По-перше, ще раз переконався, що найбільш цінним ресурсом є не сировина чи енергоносії, а люди. Повторюся, успіхи нашого підприємства насамперед залежать від людей, які на ньому працюють. Зі свого боку ми, тобто адміністрація, так само намагаємося іти назустріч нашому колективу. Хай і потроху, але піднімаємо заробітну плату. Кращим працівникам стабільно виплачуємо премії. А ще дбаємо про благоустрій підприємства і умови праці: завершили ремонт фасаду адміністративного корпусу, здійснили капітальний ремонт центрального холу та прохідної. Те, що там було раніше, і те, що є зараз – це небо і земля. Плануємо відремонтувати внутрішні приміщення адмінкорпусу, виробничі цехи, оновити обладнання. Адже важливо, щоб людям працювалось у нас комфортно. Це теж один із важливих мотивів, аби кваліфіковані працівники йшли працювати саме на «нетканку». І друге, у чому я ще більше переконався, що найважливішим для людини є здоров’я. Натхнення, завзяття і вмінь нашим працівникам не позичати. Тож якщо Господь дасть усім нам здоров’я, ми без проблем виробимо ще десятки тисяч тонн продукції, реалізуємо багато цікавих проєктів.

– Новий рік – нові плани, перспективи, випробування. Чого сподіваєтеся від 2022-го?

– Звісно, тільки найкращого. Хочеться, щоб прийдешній рік став, як мінімум, не гіршим, ніж попередній. Ми поставили перед собою високу планку. То чому не підняти її ще вище? Робитимемо усе, що буде в силах «нетканки», аби наші плани та мрії стали реальністю. Також побажаю працівникам Фабрики нетканих матеріалів, компанії «Пульсар», рівнянам та всім українцям миру, добра і Божого благословення.

Спілкувався Олександр СУБОТ