Карантин за кордоном: В Туреччині без паніки

Коронавірус охопив усю планету Земля. Пандемія змусила країни самоізолюватися, усі на карантині. Як живеться із цим у різних куточках світу досліджувала наша журналістка.

Про карантин в Німеччині ми писали вчора, сьогодні ж – становище в Туреччині описує її жителька.

Інна Челік, мешканка Стамбула.

“Ситуація в країні тривожна. Проте паніки немає. Цього року для Стамбула  рік розпочався не найкраще, було кілька потужних землетрусів.

На карантин беруть громадян, які контактували з хворими, або громадян, котрі повертаються з-за кордону – навчання , робота, паломництво, туризм. Заборона на вихід з дому діє лише для громадян старших 65 років, і для тих у кого є хронічні захворювання, їм рекомендують не виходити на роботу, і гарантують збереження робочого місця та зарплати.

Дерслужбовці працюють за скороченим графіком, проте люди уже скуповують продукти наперед, якщо буде діяти заборона не виходити з дому, оскільки в Туреччині сім’ї великі, то купують багато, але без паніки. На ринках, котрі у нас влаштовують щотижня, людей суттєво поменшало, всі ходять в масках та рукавичках. Продавців зобов’язали фасувати овочі і фрукти, щоб не контактувати з продуктами.

Навчання здійснюється онлайн та по телебаченню. Школярі та студенти не відвідують шкіл і університетів до не визначеного терміну, можливо навіть до літа. У  Whats up створенні групи, де вчителі дають завдання і допомагають дітям разом з батьками. Всі відомі бренди та магазини перейшли в онлайн роботу.”

Ось такі обмеження у турків, а завтра читайте – як борються з поширенням інфекції у США.

Далі буде…

Аліна Будафенко


Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»

Діліться корисною інформацією з друзями: