fbpx

Карантин болючіше вдарить по нелегалах

Діліться інформацією з друзями:

Країною цими днями прокотилася хвиля протестів підприємців, які вимагають від влади пом’якшити карантинні заходи і дозволити їм відновити призупинену діяльність. У Рівному до такої акції долучилося з півтора десятка ФОПів, які торгують на міських ринках.

З підприємцями зустрівся заступник міського голови Сергій Васильчук, який пояснив їм, що питання відкриття ринків, на жаль, належить виключно до прерогативи уряду. Проте редакція «7 днів» поцікавилася думкою з приводу пом’якшення карантинних обмежень для малого і середнього бізнесу у Сергія Васильчука не як в управлінця, а як у депутата, який представляє інтереси своїх виборців у міській раді.

– Немає значення, в якому статусі я виступаю. Позиція одна й та ж: влада у цей скрутний час повинна підставити своє плече малому, середньому та й великому бізнесу. Ми у Рівному зробили все, що належить до наших повноважень: звільнили підприємців, які винаймають комунальне майно, від орендної плати, допомогли виробникам із довезенням на роботу їхніх працівників і т.д., про що я вже не раз розповідав. Як на мене, запроваджені в Рівному карантинні заходи дали свої позитивні результати – ми не допустили поширення небезпечного вірусу. Отож, ще з минулого понеділка відкрили кіоски з продажу хлібобулочних виробів, ремонту взуття, виготовлення ключів тощо. Вважаю, що також вже можна відкривати перукарні, салони краси, невеличкі магазини. Звичайно, з умовою суворого дотримання санепідеміологічних заходів. Але, знову ж таки, тут вирішальне слово – за урядом.

– Якщо держава не дозволяє підприємцям заробляти собі на прожиття, то мала б якимось чином підтримати їх.

– Не можна сказати, що держава нічого не робить. Але цього вкрай недостатньо. Втім, порадив би підприємцям скористатися бодай тією можливістю, що з’явилася. Так, наприклад, постановою Кабміну №306, прийнятою 20 квітня, передбачено надання допомоги із тимчасового безробіття у зв’язку із запровадженням карантинних заходів. Її можуть отримати представники малого та середнього бізнесу, які зупинили або скоротили свою діяльність через карантин, сплачували єдиний внесок упродовж шести місяців, що передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників і не зупинили трудових відносин з ними до моменту звернення до центру зайнятості.

Що тут позитивного? По-перше, те, що уряд все ж таки має намір допомогти і виділяє на це суттєві кошти. За попередніми даними, на Рівненську область передбачено сто мільйонів гривень. Сподіваюся, що мільйонів 50 припаде, і це логічно, на місто Рівне. Дуже важливо те, що допомога надається на виплату зарплати офіційно працевлаштованим особам. Тобто, компенсацію отримають ті, котрі працювали легально і чесно сплачували податки.

– Цього, аби вижити, малому та середньому бізнесу, гадаєте, буде достатньо?

– Звісно, ні. Потрібна державна антикризова програма. Треба зробити все, щоб запрацювала економіка. Тут, вважаю, мають бути запроваджені якісь податкові пом’якшення для підприємців, передбачене пільгове кредитування для розвитку виробництва тощо. Але, на чому завжди наголошую, держава повинна підтримувати насамперед тих, хто ще до початку карантину працював чесно – мав офіційно працевлаштованих працівників і сплачував реальні податки.

Ігор КОПАЧ

Фото UA-Суспільне