fbpx

Історію Острога можна почути і побачити в інсталяціях

Діліться інформацією з друзями:

В Острозі спогади мешканців міста ХХ ст. віднайдуть свій голос і будуть представлені у вигляді інсталяцій в замурованих вікнах будинків.

Проект громадської організації «Братство імені князів Острозьких» став одним з переможців конкурс міні-гранту від проекту ReHERIT, який реалізується за підтримки Європейського Союзу та отримає понад 90 тисяч гривень на дослідження історії Острога ХХ століття. Ідея проекту сформувалась у Андрія Брижука та Анастасії Драчук під час проходження циклу тренінгів «Ефективне управління культурною спадщиною», котрі відбувались в рамках проекту ReHERIT у Львові влітку 2019 року.  

Одним з важливих напрямів діяльності організації «Братство імені князів Острозьких»  є поширення знань про історію міста від найдавніших часів до подій, що мали місце не так давно. Проект «Фото аудіо інтервенція в міський простір «Вікна історій», який отримав грантову підтримку, покликаний розповісти непросту, моментами трагічну, історію Острога ХХ століття через спогади людей, які жили в місті Острозі, навчалися чи служили у війську. Ознайомитись з ним  зможуть всі бажаючи, адже під час проекту історії знайдуть своє місце в громадському просторі Острога у вигляді інсталяцій в замурованих вікнах будинків. Також всі ці історії віднайдуть свій голос завдяки аудіогіду, тому автори проекту сподіваються, що ці голоси будуть почуті.

 Від ХХ століття нас відділяють всього лиш 20 років, тому ще однією складовою проекту є бажання розповісти про родини острожан, які своєю щоденною працею творять місто, яким ми пишаємось. Шукаємо родини, три покоління і більше яких проживають в Острозі. Ваша історія варта того аби бути почутою!

зазначає керівниця організації Анастасія Драчук.

В рамках проекту вже було опубліковано відео розмова про старі фотографії міста з науковим співробітником Музею книги та друкарства Анатолієм Хеленюком.

На фото: Центр міста, сучасний проспект Незалежності (вул. Сталіна). Фото повоєнних років. Фонди ДІКЗ м. Острога. Презентація результатів проекту планується на кінець червня та відбудеться у форматі екскурсії новим культурним проектом створеним під час проекту.Сторінка проекту в Фейсбуці https://www.facebook.com/BratstvoOstrozkykh/

ReHERIT «Спільна відповідальність за спільну спадщину» — це проєкт переосмислення, актуалізації та розвитку потенціалу матеріальної та нематеріальної культурної спадщини в Україні.  Команда проєкту хочемо зробити так, щоб люди розуміли важливість культурної спадщини для економічного, туристичного, культурного та освітнього розвитку українських міст. Адже культурна спадщина – це джерело для розвитку громад міст, містечок і селищ України. ReHERIT реалізується за фінансового сприяння Європейського Союзу з 2018 по 2020 рік.

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»