fbpx

Історія створення рівненського ОСББ

Діліться інформацією з друзями:

Історія створення ОСББ «Зелений гай-2» подібна до багатьох інших об’єднань співвласників. Старий будинок, бездіяльність жеку, безліч житлово-комунальних проблем – усе це спонукало мешканців багатоповерхівки на Соборній, 404в наважитися самостійно господарювати у своєму домі.

Відтак, згуртувалися в громаду і взялися за роботу.

– ОСББ в нашому будинку створене лише три роки тому, хоча вже давно хотіли це зробити, – розповідає голова правління об’єднання співвласників «Зелений гай-2» Наталія Курилович. – А приводом послужило те, що жек, якому ми систематично платили за утримання будинку, нічого в ньому не робив фактично впродовж 41 року, відколи він був заселений.

Найперше мешканці Соборної, 404в взялися за ремонт покрівлі. На це знадобилися чималі гроші, але вони того варті.

– Питання даху було не просто актуальним, а кричущим, – каже Наталія Володимирівна. – Покрівля настільки протікала, що прогнили крокви, особливо – в першому під’їзді. Отож, щойно створивши ОСББ, вирішили долучитися до Муніципальної програми сталого розвитку з проєктом ремонту покрівлі. Обійшлося нам це в 1,5 мільйона гривень, з яких майже 800 тисяч дало місто, а решту мусили сплатити мешканці. Щоправда, оскільки наш будинок – невеликий і в ньому проживають здебільшого пенсіонери, на втілення задуму забракло коштів. Відтак, довелося шукати додаткові гроші – змушені були ще й кредит взяти. Це при тому, що з кожної квартири сплатили по 72 гривні з квадратного метра, з трикімнатної, наприклад, вийшло по 4200-4300 гривень. Але всі, за винятком однієї літньої жінки, яка ще не повністю розрахувалася, стовідсотково внесли свої частки.



Ремонт даху, як відверто зізналася Наталія Курилович, дався нелегко:

– Найважча робота – це спілкування з людьми. Вони у нас, як і в кожному будинку,  різні. У нас проживає в основному покоління 70+, яке вже не настільки цікаве до якихось змін і поліпшень, як молоді люди. Хоча навіть серед пенсіонерів чимало людей, які розуміють, що треба користуватися моментом: поки держава і місто дають гроші, треба поліпшувати умови свого проживання. Нехай помаленьку, з року в рік, але не сидіти, чекаючи з моря погоди.

Нова покрівля стала гордістю мешканців Соборної, 404в, які свою багатоповерхівку тепер називають не інакше як будинком під срібним дахом. Натхненні успіхом співвласники «Зеленого гаю-2» наступного року реалізували ще один проєкт – повністю замінили у підвалі труби. А нині вже за власні кошти наводять лад з освітленням у під’їздах.

Однак ОСББ «Зелений гай-2» має проблеми не тільки з будинком, а й з прибудинковою територією.

– І не одну, – зауважує Наталія Володимирівна. – Наприклад, раніше наша територія була більшою, але після того, як кілька років тому поруч звели багатоповерхівку на Соборній, 404б, у нас забрали чималу ділянку землі. Звичайно, ми хочемо повернути те, що нам належить.

Але на першому місці – яма, яку вирили 33 роки тому, що слугує як дренаж для всіх довколишніх будинків. Але вона, по-перше, обвалюється, по-друге, її ніхто не чистить. Тому під час дощів підтоплює подвір’я нашого і сусіднього будинків так, що машини не можуть проїхати. Тим часом через систематичне підтоплення відбувається просідання грунту, що може призвести до руйнування будинку. Крім того яма, не будучи загородженою, перетворюється на пастку для дітей.

Відтак, занедбана яма стала найбільшим головним болем ОСББ «Зелений гай-2».

– Куди тільки не зверталися, – веде далі голова правління об’єднання співвласників, – аби допомогли прочистити цю дренажну систему, бо засипати її (я це добре знаю, бо за фахом – гідротехнік) не можна, оскільки вона може спричинити неабияку біду. нам відповідають, що це клопіт ОСББ. Але ж зачекайте, прибудинкова територія не приватизована об’єднанням, отож належить місту. То чому ОСББ повинне відповідати за те, що відбувається на міській території?

І це ще далеко не все, що не дає спокою Наталії Курилович.

– Проблем дуже багато, – продовжує Наталія Володимирівна. – Наприклад, зі старими аварійними деревами, які несуть реальну небезпеку – при падінні можуть пошкодити електромережі і електричні стовпи. Комунальники знову свою роботу на наші плечі перекладають. Або ж таке. Торік на початку опалювального сезону у нашому дворі вели ремонтні роботи. там було все перекопано-перерито. Тільки недавно частину понівеченої території заасфальтували. А хто буде решту робити? Ми? Чому? Адже тут їздили крани і великовагові автомобілі теплопостачальників, які добили до ручки все асфальтне покриття у дворі.

Попри всі негаразди та випробування Наталія Курилович твердо вірить, що все владнається і співвласники «Зеленого гаю-2» перетворять будинок і двір на місце комфортного проживання. Адже мешканці Соборної, 404в на власному прикладі переконалися, що разом можуть «гори перевернути».

Василь ГЕРУС

Постійно бути в курсі новин вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»