Історія ліцею нараховує вісімдесят років. Саме стільки 5 лютого виповнилося Рівненському ліцею №7, навіть для навчального закладу – це ціла епоха.
Скільки всього відбулося за ці роки. Достатньо сказати, що за весь життєпис назва Рівненського ліцею змінювалася 5 разів.
Ліцей запрацював у 1944 році
А все почалося у 1944 році, коли через три дні після звільнення міста Рівного від нацистських загарбників школа відчинила двері для перших учнів. Уроки проходили у невеличкому двоповерховому приміщенні, яке знаходилось на тодішній вулиці Кірова. У школі на той час працювало всього 5 учителів.
У 1956 році учні та вчителі перейшли в новозбудоване приміщення, яке розташовувалося на вулиці Софії Ковалевської, 17 (на тепер – вулиця Гімназійна). А в 1958 році школа №7 отримала статус спеціалізованого навчального закладу з поглибленим вивченням англійської мови. Вже через рік англійська в школі вивчалася з першого класу.
Центр з вивчення англійської мови
У шістдесятих роках середня школа №7 стала центром з вивчення англійської мови в області. З лютого 1988-го по квітень 1991-й рік йшло будівництво нового приміщення, а у квітні 1992 року ЗОШ №7 святкувала новосілля, отримавши сучасну будівлю, зведену на місці старої школи. У липні 1994 року середню школу №7 було реорганізовано в навчальний заклад нового типу – гуманітарну гімназію з поглибленим вивченням іноземних мов.
«Наш заклад почав працювати одразу після того, як закінчилась війна, – говорить директор ліцею №7 Зоя МАКАРЧУК. – І були такі сподівання, що війни такого масштабу і взагалі ніякої війни не може бути. А ось, на жаль, так вийшло, що наші учні знову є дітьми війни».
Ліцей не відмовляється від свого «гімназійного коріння»
Сьогодні ліцей не відмовляється від свого «гімназійного коріння» й продовжує навчати понад 1200 учнів та учениць іноземним мовам на високому рівні. За останні роки ліцей став переможцем відкритого рейтингу популярності «Гордість міста» в номінації «Кращий загальноосвітній заклад». Навчальний заклад нагороджений Грамотою Управління освіти та науки Рівненської облдержадміністрації за ІІ місце в ІІ етапі конкурсу «Загальноосвітній навчальний заклад року». Крім того, є щорічним переможцем міського рейтингу «Кращий загальноосвітній заклад нового типу».
Високий рівень викладання іноземних мов зумовлений співпрацею з такими іноземними організаціями, як eTwinning Plus (Англія), PASCH (Німеччина), Pearson (Англія), Moda Polonia (Польща). Водночас налагоджені партнерські стосунки з індійськими школами BML Munjal Green Medows та Delhi Public School Ghaziabad. Кожного року учні та учениці беруть участь у написанні екзамену з визначення рівня німецької мови, у фото- та відеоконкурсах, а також написанні есе. Серед вихованців ліцею – понад 200 переможців конкурсів, які отримали від PASCH навчальні гранти на поїздки до Німеччини.
Ліцей, зі слів Зої Макарчук, планував святкування 80-го ювілею ще за декілька років, але ковідна пандемія та повномасштабне вторгнення росії в Україну дещо змінили плани адміністрації.
«У цей час, коли гинуть люди, діти, – каже Зоя Володимирівна, – святкування недоречне. Тому ми не вживаємо слово «святкувати», натомість говоримо «відзначати». Ми не можемо у славний ювілей не згадати історію нашого закладу і тих людей, які тут працювали, і тих учнів, які тут навчалися. А серед заходів, які ми собі запланували, це насамперед благодійні акції. Вони триватимуть впродовж дуже довгого періоду часу. Це не один день і навіть не один тиждень, бо заходів вдосталь».
Йдеться, в тому числі й про подарунки для учнів та викладачів у форматі мотиваційних календарів, фотозону у холі ліцею, конкурс робіт з конструктора «Лего» «Школа майбутнього» для учнів 1-4 класів, проєкт від учнів 5-11 класів «Дорога до школи», спортивні змагання і фестиваль талантів. Найголовнішим подарунком є проєкт-фільм про історичні пам’ятки закладу.
Фільм про колекцію шкільних журналів
«Ми знімаємо фільм про дуже цікаву колекцію, яка зберігається в школі, – розповідає директор Зоя Макарчук. – Це колекція класних журналів. Наших. Так сталося, що всі журнали за всі вісімдесят років збережені в нашому шкільному архіві. Класні журнали багато про що розповідають. Про те, які предмети в які роки вивчали учні, які були системи оцінювання, хто навчав дітей та яку інформацію збирали про учнів у той час. Ми самі були дуже здивовані».
80 років сумлінної праці та подолання перешкод дали плідний результат для теперішнього ліцею №7.
Олександра ВОРОБЕЙ, студентка НУ «Острозька академія»
Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги
- Громада з Рівненщини зібрала Різдвяні посилки для захисників (ФОТО)Напередодні Різдва Христового Бугринська громада об’єднала зусилля, щоб підтримати наших захисників, які щоденно стоять на варті спокою країни. Завдяки спільним старанням було зібрано 85 різдвяних посилок, наповнених любов’ю, турботою та щирими побажаннями.