fbpx
Іноземним добровольцям

Іноземним добровольцям в Україні розширили права

Діліться інформацією з друзями:

Іноземним добровольцям Верховна Рада розширила права в Україні. Тепер вони поширюватимуться не лише тих, хто служить у ЗСУ, а й в інших збройних формуваннях, зокрема, у Нацгвардії.

За відповідний законопроект №8098 проголосував 321 народний депутат. Документ дозволяє іноземним волонтерам легально перебувати на території України та отримати українське громадянство за спрощеною процедурою. Раніше це було дозволено тим, хто служив у Збройних Силах України, але новий закон поширює це право на Національну гвардію, Державну спеціальну службу транспорту та інші військові формування України. Президент України Володимир Зеленським відвідав військові навчання на Рівненському полігоні

Також буде спрощено процедуру вступу на службу. Іноземці, які хочуть воювати за Україну, можуть звертатися безпосередньо до військових частин.

Крім того, законопроєкт вирівнює зарплату іноземців з українськими військовослужбовцями. Авторами документу стали понад 30 народних депутатів, у тому числі голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк, представники фракції “Голос” Олександр Устінов, Юлія Клименко, Ярослав Юрчишин, народний депутат від “Євросолідарності” Володимир В’ятрович та багато інших.