fbpx

“Громадський бюджет допомагає рівнянам виправляти те, за що вони критикують владу”

Діліться інформацією з друзями:

Запроваджений у 2016 році за безпосередньої участі секретаря Рівненської міської ради Сергія Паладійчука Громадський бюджет Рівного став справді ефективним механізмом впливу мешканців обласного центру на розвиток міста, його покращення. Лише цього року на конкурс громадських ініціатив за кошти Громадського бюджету подали більше як 110 проєктів. Взагалі ж з початку запровадження ініціативи на участь у ньому подали близько півтисячі проєктів. Значна частка з них знайшла підтримку у мешканців Рівного та реалізовується в місті.

– Під час впровадження цієї ініціативи було дуже важливо, щоб рівняни повірили, що Громадський бюджет – це справді ефективний механізм взаємодії влади та громади. Щоб зрозуміли, що завдяки цьому інструменту вони можуть вказувати владі, яких покращень потребує місто, їхня вулиця, мікрорайон. Адже Рівне – одне з перших міст, де запровадили Громадський бюджет. І мені приємно констатувати, що мешканці активно беруть участь як в розробці проєктів для Громадського бюджету, так і в голосуванні, – розповідає координатор Громадського бюджету в Рівному Сергій Паладійчук.

Уже в перший рік роботи Громадського бюджету рівнянами було подано та відібрано більш як 40 проєктів, які спрямовані переважно на покращення інфраструктури міста, спортивних та дитячих майданчиків. У цілому ж за час реалізації Громадського бюджету в Рівному було облаштовано 8 мініфутбольних полів, 7 спортивно-тренажерних і 8 дитячих майданчиків, а також близько 10 проєктів з благоустрою території. Усі ці об’єкти були облаштовані переважно в спальних районах міста.

– Завдяки Громадському бюджету рівняни змогли звернути увагу на нестачу мініфутбольних полів та спортивних і дитячих майданчиків у місті і виправити цю ситуацію. І це лише невелика частина того, що вдалося зробити містянам завдяки запровадженому у 2016 році Громадському бюджету, – каже Сергій Паладійчук.

Окрім іншого, в межах Громадського бюджету за ініціативи рівнян в місті поклали тактильну плитку на пішохідних переходах, встановлено інформаційні таблички та вказівники, освітлено вхід у парк ім. Шевченка, з’явилисярекламні тумби для розміщення оголошень, впроваджено медичну систему «Поліклініка без черг», встановлено «сонячні дерева» та реалізовано інші проєкти.

Як розповідають учасники Громадського бюджету, скористатися ним відносно просто. Потрібно підготувати та подати до міської ради відповідний проєкт. А згодом, коли експертна група підтвердить реальність його виконання, провести агітаційну кампанію за нього серед мешканців міста, щоб ті його підтримали під час голосування. Саме проєкти-переможці голосування й реалізовуються в рамках ініціативи «Громадський бюджет».

– Це справді дієвий механізм, щоб мешканці Рівного змогли реалізувати свої ідеї. Звичайно, для цього потрібно мати чимало однодумців, провести широку інформаційну кампанію, щоб тебе підтримали під час голосування. Але, якщо твоя ідея справді цікава, креативна та потрібна місту, Громадський бюджет дає змогу її реалізувати, – каже один із учасників Громадського бюджету, керівник ГО «Клуб історичної реконструкції «Оствиця» Юрій Ойцюсь.

Солідарна з Юрієм й голова громадської організації «Рівне-ТАКМЕД» Тетяна Воронцова. Її минулорічний проєкт створення інсультного центру в Рівному переміг у конкурсі й наразі реалізується.

– Одна з надважливих місій Громадського бюджету, – каже Тетяна Воронцова, – можливість мешканцям нашого міста не лише критикувати й скаржитися на владу, але й самим покращувати те, за що критикують. Звичайно, участь у програмі «Громадський бюджет» потребує активної позиції, досконалого вивчення тієї галузі, яку ви плануєте покращувати. Але якщо якісно та вдало підготуватися, то все вдається.

Позитивно про роботу Громадського бюджету в Рівному відгукується й керівництво міста. Зокрема, міський голова Рівного Володимир Хомко після оглядин спортивного майданчика ЗОШ №13, що був збудований у рамках ініціативи Громадського бюджету, схвально оцінив роботу цього інструмента.

– Нове освітлення, дитячий та спортивний майданчики, футбольне поле – це той випадок, коли реалізовано класний Громадський бюджет. Біля цієї школи, майже зосереджується весь мікрорайон, який на сьогодні забезпечений освітнім закладом, дитячим садочком сучасними місцями для спорту та розвитку, – каже міський голова Рівного.

Загалом же і мешканці, котрі брали участь у Громадському бюджеті, й міська влада солідарні в тому, що ініційований у 2016 році Громадський бюджет став ефективним інструментом покращення життя мешканців мікрорайонів Рівного, інструментом для їх розвитку. А відтак з року в рік він покращується й удосконалюється.

– Важливо відзначити: щороку кількість учасників, що подають свої проєкти на Громадський бюджет зростає, а, отже, люди бачать, що цей інструмент ефективний і довіряють йому, – резюмує координатор реалізації Громадського бюджету в Рівному Сергій Паладійчук.

Розмову вів Ігор КОПАЧ

Постійно бути в курсі новин вам допоможе telegram-канал газети «7 днів»