fbpx
готичний сад

Готичний сад створять біля Органного залу Рівного

Діліться інформацією з друзями:

Команда Рівненської обласної філармонії спільно з ГО “Спільнота Рівненської обласної філармонії” стартує з новим проєктом.

Проєкт має назву: “Готичний сад Органного залу – новий культурний простір Рівного, як екологічна реновація території пам’ятки архітектури». Ми прагнемо зосередитись на стійкості у воєнний і повоєнний час. На сталому розвитку концертної установи та ефективному управлінні спадщиною. На збереженні ідентичностей, сенсів та культурних цінностей, які розглядаються як один із засобів післявоєнної відбудови та відновлення України.

Про це повідомляє Рівненська обласна філармонія.

На чому базується проєкт

Проєкт базується на методах консультацій з громадськістю та залучення громадян до розв’язання питань місцевого значення. Зокрема спільного обговорення перепланування й озеленення ділянки навколо Залу камерної та органної музики. Адже це пам’ятка архітектури та містобудування (Костел Св. Антонія 19 ст.), основним концертним майданчиком філармонії та привабливим туристичним об’єктом Рівного.

Проєкт передбачає створення архітектурно-ландшафтної концепції нового культурного та екологічного міського простору, що буде доступний для відвідувачів філармонії та відпочинку мешканців, туристів і гостей Рівного.

Які спеціалісти будуть долучені до проєкту

До Проєкту будуть залучені експерти з-поміж архітекторів, урбаністів, ландшафтних дизайнерів та екологів, фахівці з охорони культурної спадщини, з інклюзії, а також історики, краєзнавці, дієвці культури та всі небайдужі представники нашої громади. У ході урбаністичного інтенсиву (майстерні ідей) експерти обговорять теми відновлення та сталого розвитку культури, міської ідентичності Рівного та концепцію екологічної реновації території Залу камерної та органної музики. Спільно будуть підготовлені практичні рекомендації, на основі яких надалі архітектори розроблять проєктно-кошторисну документацію перепланування ділянки.

У межах Проєкту відбудеться екологічна толока, під час якої спільнота впорядкує територію майбутнього саду з висаджуванням декоративних дерев, кущів та рослини для вертикального озеленення паркану.

В рамках Проєкту відбудеться публічна презентація архітектурного проєкту перепланування ділянки під “Готичний сад Органного залу”.

Під завершення реалізації Проєкту на території майбутнього саду відбудеться концерт просто неба (оpen air) за участі артистів та академічного камерного оркестру Рівненської обласної філармонії. Проєкт “Готичний сад Органного залу – новий культурний простір Рівного, як екологічна реновація території пам’ятки архітектури”

Реалізується КЗ “Рівненська обласна філармонія” Рівненська обласна філармонія РОР та співфінансується програмою ZMINA: Rebuilding, створеною за підтримки Європейського Союзу в рамках спеціального конкурсу заявок на підтримку українських переселенців та українського культурного і креативного секторів, за підтримки  IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives. Trans Europe Halles Malý Berlín

Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги

  • Розмова з ворогом була короткою, не довше автоматної черги
    Розповідь гвардійця з рівненського підрозділу про бої під Авдіївкою, бойову підготовку і войовничих котів Донеччини. Нацгвардієць Святослав Ревко – головний сержант взводу одного з підрозділів Національної гвардії України. У 2012-2013 роках військовослужбовець проходив службу в полку спеціального призначення. Згодом звільнився…