Головний санлікар України разом із командою ВООЗ перебувають на Рівненщині

Діліться корисною інформацією з друзями:

Заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін разом із командою ВООЗ та партнерами Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту (GPEI) перебувають із робочою поїздкою на Рівненщині.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

У Рівненській ОВА головною метою візиту називають реагування на вияви поліомієліту.

Так, недостатні показники вакцинації проти поліомієліту спричинили в Україні спалах небезпечного захворювання наприкінці 2021 року. Випадки підтвердили на Рівненщині та Закарпатті. Тоді в регіоні вжили першочергові заходи для недопущення поширення вірусу, зокрема посилили епіднагляд та запровадили додаткові тури імунізації.

«Спалах поліомієліту – надзвичайна ситуація міжнародного масштабу. Ситуація ускладнюється масовим переміщенням населення, пов’язаним із війною. Кожен новий випадок, поява нових осередків – це ризик поширення небезпечного захворювання на міжнародному рівні», – зауважив Ігор Кузін.

Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін зазначив, що регіон у питанні протидії поширенню поліомієліту має як сильні, так та слабкі сторони:

«За останні роки область не досягала показника 95% охоплення дітей щепленнями проти поліомієліту. І це слабка сторона, адже невиконані обсяги профілактичних щеплень збільшують ризики поширення хвороби. Компенсується цей недолік сильною стороною – належним рівнем організації епіднагляду».

Про епідемічну ситуацію в регіоні розповів головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов. За його словами, показники вакцинації проти поліомієліту залишаються недостатніми. Минулого року на цей процес негативно вплинула пандемія COVID-19, а цьогоріч – військові події.

Під час наради наголошено, що одними з найпоширеніших причин відсутності планових або повторних щеплень у дітей є релігійні переконання батьків та недостатня обізнаність.

У свою чергу, координатор на реагування спалаху поліомієліту в Україні (Бюро ВООЗ) Реймонд Данколі наголосив, що мета місії ВООЗ – побачити, які заходи з протидії поліомієліту вживаються в Україні загалом і на Рівненщині зокрема, особливо в умовах війни.

У центрі уваги обговорення, зокрема, й робота з переселенцями та підготовка до початку нового навчального року. Тому під час наради наголошено, що перед 1 вересня усім батькам необхідно перевірити вакцинальний статус дітей. Це стосується не лише маленьких мешканців Рівненщини, але і тих дітей, які вимушено перебувають на території області.