fbpx

Як працюватиме зв’язок, ТБ та радіо у разі блекауту, розповів голова Держспецзвʼязку

Діліться інформацією з друзями:

Мобільні оператори у разі повної відсутності електроенергії повинні забезпечити можливість надавати абонентам зв’язок під час блекаут упродовж 3 діб.

Про це повідомив в ефірі телемарафону голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Юрій Щиголь.

Він зазначив, що у випадку блекауту в Україні національний телемарафон та ще пʼять радіокомпаній зможуть працювати ще щонайменше 3 доби.

“На сьогоднішній день 5 радіокомпаній в Україні зарезервовані з терміном роботи до трьох діб. Так само і телевізійні канали: телемарафон – також зарезервовано подачу сигналу на три доби. Далі залежить від доставки палива. Телебачення й радіо будуть працювати, у нас працюють середні хвилі, “Українське радіо”, працює радіо в FM-діапазоні, де ви можете почути найнеобхіднішу інформацію”, – пояснив Щиголь.

За його словами, Держспецзв’язку забезпечує резервування сигналу концерну радіомовлення та телебачення.

На питання ведучої, що потрібно мати радіоприймачі з батарейками, він відповів:

Так. Це завжди буде працювати.

Крім того, Щиголь прокоментував можливе зникнення мобільного зв’язку. Він пояснив, що зараз в Україні працюють 82% базових станцій. У Луганській та Херсонській області їх відновлюють фахівці.

Він зазначив, що після одного з масованих ракетних ударів Росії по Україні не працювало близько 45% базових станцій.

Читайте також: Мер Рівного повідомив про розгортання пунктів обігріву у школах та дитсадках громади