fbpx

Фельдшери, а за сумісництвом ще й санітарки?

Діліться інформацією з друзями:

До редакції газети «7 днів» з листом звернулася рівнянка Валентина Бех. Жінка просить розібратись у ситуації, що склалася в медпункті залізничної станції Рівне. Зокрема вказує, що донедавна в залізничному медпункті працювало 4 фельдшери і 2 санітарки. А з 1 квітня цього року відповідно до наказу вищого керівництва санітарок скоротили. Документ підписаний головним лікарем Клінічної лікарні Львівської залізниці Ольгою Палій (м. Львів, вул. Огієнка, 5).

Тож пенсіонерка просить з’ясувати, хто є ініціатором цього наказу. Адже з початку квітня під час чергування фельдшери разом з медичною допомогою: перев’язуванням ран, вимірюванням тиску, уколами – вимушені самостійно прибирати приміщення медпункту.

Нам вдалося поспілкуватися з черговим фельд­шером медпункту залізничної станції Рівне, який підтвердив існування згаданого наказу та нових обов’язків фельдшерів під час чергування.

 

Компетентно
Головний лікар Клінічної лікарні Львівської залізниці Ольга ПАЛІЙ:

– Функції прибирання не покладені на фельд­шерів. Їх мають виконувати працівники вокзалу. Тож там є трохи інша ситуація. Медпункт – як приміщення, так і все обладнання – належить підприємствам, де вони розміщені, у конкретному разі – вокзалу. У нашому підпорядкуванні лише фельдшери і медикаменти. Відповідальність за прибирання, інвентар тощо покладена на вокзал. Так з початку квітня розділені штати по Укрзалізниці.

До цього часу ми мали можливість утримувати санітарок, а з початку квітня цим займається підприємство. Хоча там і до того не мало бути санітарок, та тоді ми могли утримувати додатковий штат. З квітня штат скоротили.
Самі фельдшери приміщення медпункту не прибирають. Хоча вони відповідають за сан­епідрежим: щоб були дезрозчини, а прибирання було якісним, ефективним. Звичайно, коли роблять ін’єкції, то після себе прибирають самостійно та протирають столик. Це входить у функції фельдшерів, медсестер і в лікарнях та поліклініках.

На залізничних медпунктах фельдшери мають абсолютно невелике навантаження. Але вважаємо, що медпунктам на вокзалах доцільно бути, бо все ж трапляються екстрені ситуації. Основна їхня функція – забезпечення перед- і післярейсових медичних оглядів. А паралельно з цим – надання невідкладної медичної допомоги на вокзалах.

Та за день вони обслуговують дуже невелику кількість людей. Їхнє навантаження не можна порівнювати з навантаженням фельд­шерів у стаціонарах чи поліклініках.

Підготувала Оксана ПИЦЬКА