Енергоатом планує виробляти власне ядерне паливо

Діліться корисною інформацією з друзями:

Енергоатом з 2025 року планує на 50% забезпечити себе власним ядерним паливом. Ще 50% покриє стратегічний партнер – Westinghouse. Про це повідомив голова Енергоатому Петро Котін виданню Ліга.net

Власне виробництво ядерного палива – значно вигідніше, ніж його імпорт. І важливою, за словами пана Котіна, є не лише ціна. «За умови власного виробництва додаткові податки підуть в український бюджет, з’являться нові високотехнологічні робочі місця, ми матимемо сучасне високотехнологічне виробництво», – пояснив він та нагадав, що з початку повномасштабного вторгнення рф Україна повністю відмовилася від російського ядерного палива.

Крім того, ще торік, Енергоатом відмовився від вивезення в росію відпрацьованого ядерного палива за наявним контрактом. За цим же контрактом, після зберігання та переробки відпрацьованого ядерного палива у росії ми повинні забирати назад продукти переробки у вигляді осклованих відходів. «Ми відмовимося від цього контракту. Нехай тримають ті «відходи» у себе де хочуть», – наголосив президент Компанії.

Своєю чергою, Енергоатом вже отримав Окремий дозвіл на введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. «Щойно ми отримаємо дозвіл на перевезення ядерного матеріалу Україною, відразу розпочнемо відвантажувати відпрацьоване паливо у це сховище», – додав Петро Котін.