fbpx

Експерти назвали найбрудніші місця на кухні

Діліться інформацією з друзями:

Ми звикли чистити та дезінфікувати туалет. Але часто навіть не усвідомлюємо, що кухня потребує ще більше уваги. На кожній кухні є місця, де накопичується неймовірна кількість небезпечних бактерій. Що це за місця і як правильно підтримувати чистоту?

Губки і серветки для миття посуду

Дослідження 1000 губок і тканинних серветок для миття посуду виявило в 10% із них найнебезпечніші бактерії сальмонели. Після миття посуду губки та серветки часто залишаються мокрими чи вогкими. Це сприяє активному розмноженню бактерій. Кишкова паличка та інші подібні мікроорганізми найчастіше зустрічаються в домі саме на кухонних губках і серветках.

Порада: замінюйте губки принаймні раз на десять днів. Більш ощадливий спосіб – дезінфекція. Помістіть губку в ємність із водою і поставте її в мікрохвильову піч на повну потужність. За таких умов протягом п’яти хвилин усі небезпечні бактерії будуть знешкоджені.

Кухонна мийка

На поверхні раковини кишкової палички більше, ніж на сидінні унітаза. Бактеріям тут комфортно через постійну вологість. Харчується кишкова паличка залишками їжі, які знаходяться у раковині та на брудному посуді.

Порада: регулярно дезінфікуйте раковину за допомогою спеціальних засобів. Оцет і лимонний сік теж убивають деякі бактерії, але на особливо небезпечні мікроорганізмів вони, на жаль, не діють.

Обробна дошка

Від сирого м’яса на дошці залишається у 200 разів більше бактерій, ніж навіть на сидінні унітаза. Багато господарок замість ретельного миття просто ополіскують дошку водою. Але сира яловичина та м’ясо птаха залишають після себе сальмонелу та інші мікроби, які викликають небезпечні для життя захворювання.

Порада: використовуйте окремі дошки для м’яса й овочів, щоб уникнути зараження. Дошки можна чистити за допомогою спеціального очисника для кухні або мити у посудомийній машині. Яку дошку вибрати – пластикову або дерев’яну? Це спірне питання. Пластикові легше чистити від небезпечних забруднень, а деякі дерев’яні самі по собі мають природний антибактеріальний захист.

Нижня полиця холодильника

Саме в цьому місці холодильника найбільше бактерій, тому що конденсат і волога стікають з усіх верхніх полиць. Багато хто часто поміщає на нижню полицю продукти, а трохи вище розморожує м’ясо або рибу.

Порада: раз на два-три тижні протирайте нижню полицю холодильника спеціальним дезінфікуючим засобом для кухні.

Робоча поверхня

Це одне з найбільш небезпечних місць, тому що знаходяться біля раковини. Багато хто протирає їх вологими губками і серветками, які використовує для миття посуду. А на них, як ми вже з’ясували, є чимало бактерій. Губки і серветки «розносять» їх по всій поверхні стільниці.

Порада: регулярно дезінфікуйте стільниці спеціальним засобом і витирайте їх насухо одноразовими паперовими рушниками. Паперові рушники гарні тим, що відмінно поглинають вологу і використовуються однократно.