Економіку Рівненщини вдалося адаптувати до діяльності в нових умовах

Діліться корисною інформацією з друзями:

Минуло 200 днів з початку війни. За цей час Збройні сили України не лише зупинили ворога, а й розпочали контрнаступ. Це стало можливим в тому числі завдяки вашій всебічній підтримці ЗСУ та нашій спільній роботі на «економічному фронті» у тилу.

За цей час ми адаптували економіку Рівненщини до діяльності в нових умовах. Це вдалося!

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Ми стали одним цілим: бізнес, влада, суспільство. Ми не зупинилися і не просіли. А навпаки, розуміючи відповідальність за інші області, перевиконали обласний бюджет на 106,6 відсотка, а відповідно до минулого року – на 119%. Дякую платникам податків за ваш внесок у спільну перемогу.

До нас уже релоковано 38 підприємств. Більшість із них – з Харківської, Київської, Донецької та Миколаївської областей. Вони створюють робочі місця і платять податки в українську економіку на Рівненщині, а не виїхали разом із працівниками за кордон.

Населення нашої області збільшилося на майже 50 тисяч людей. Внутрішні переселенці обрали нашу область своїм другим домом. І ми відповіли їм взаємністю: поселили, зігріли і підтримуємо щодня. Допомагаємо інтегруватися. Стати жителями Рівненщини.

За 200 днів війни Рівненська обласна військова адміністрація відправила десятки тисяч тонн гуманітарних вантажів. Зокрема, для підтримки постраждалих регіонів Рівненська ОВА сформувала та відправила понад 246 тисяч продуктових наборів. Найбільше – для жителів Чернігівської та Харківської областей. При цьому 80 відсотків продуктів для цих наборів було закуплено у наших місцевих виробників. Таким чином ми продовжуємо ініціативу обласної адміністрації за назвою «Купуй рівненське».

Попри складні погодні умови ми завершили збирання ранніх зернових і зернобобових культур. Збираємо пізні зернові та інший урожай. Сіємо озимі. Нині маємо чітку впевненість у тому, що взимку нагодуємо і себе, і сусідні регіони.

Також ми завершуємо підготовку до опалювального сезону. Рівень готовності об’єктів соціальної інфраструктури та ЖКГ вже складає 87 відсотків. Зробимо все, аби взимку було тепло.

Великим викликом для нас усіх був старт нового навчального року. Попри це на навчання у форматі офлайн пішли близько 50% учасників освітнього процесу області. І ця цифра ще зростатиме, адже в окремих закладах завершують підготовку укриттів. Школа – це територія безпеки. Це наш пріоритет. Більше того, тепер наші вчителі – не просто педагоги. Вони й частина потужної волонтерської родини, яка підтримує ЗСУ.

У всіх медзакладах області ми створили 3-місячний запас необхідного медичного забезпечення. Вже закупили десятки (і продовжуємо закуповувати) генератори для автономної роботи наших закладів за надзвичайних умов. Посилюємося автомобілями «швидкої», ШВЛ-апаратами та іншим обладнанням. Також вилікували і продовжуємо ставити на ноги сотні поранених захисників, які отримують медичну допомогу на Рівненщині.

Разом із тергромадами області ОВА укомплектувала ТрО Рівненщини касками та бронежилетами у кількості понад півтори тисячі штук. А також раціями, Старлінками та іншими необхідними речами. Ми постійно на зв’язку із військовим командуванням та допомагаємо швидко вирішувати оборонні та організаційні питання.

200 днів – не привід підводити підсумки. 200 днів – це привід нагадати кожному з нас, що ми можемо. Що нас не зламати! На Рівненщині заборонено казати фразу «Після війни». Ми кажемо: «Після Перемоги». З вірою у Перемогу, друзі, давайте робити для нашого краю та нашої армії все можливе там, де ми є. І перемога не забариться. Вона точно буде за нами!

Віталій КОВАЛЬ, начальник Рівненської обласної військової адміністрації2