fbpx

Схвалено законопроєкт про будівництво двох енергоблоків Хмельницької АЕС

Діліться інформацією з друзями:

Кабінет Міністрів схвалив розроблений Міністерством енергетики проєкт Закону України «Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції».

Наступний етап – його розгляд та схвалення Верховною Радою України.

Законопроєктом визначаються місця розміщення енергоблоків, кількість реакторів, їх типи й загальні характеристики, а також загальні вимоги до проєктування та будівництва.

“Атомна генерація на сьогодні виробляє більше половини електроенергії в Україні. Будівництво ще двох енергоблоків на майданчику Хмельницької АЕС посилить енергетичну безпеку й незалежність України та матиме позитивні наслідки для економіки країни в цілому”, – зазначив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

Будівництво двох атомних енергоблоків збільшить виробництво електроенергії на 16 226 млн кВт*год/рік, а відпуск – на 15 415 млн кВт*год/рік.

Реалізація проєкту здійснюватиметься виключно за рахунок коштів АТ «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» із залученням кредитних можливостей, без використання коштів з державного бюджету України.

Джерело: Міністерство енергетики України

Читайте також: Німеччина заплатить за 180 тисяч снарядів для України у межах ініціативи Чехії