fbpx
Гречка

На Рівненщині ціна на гречку повернулась до довоєнного рівня

Діліться інформацією з друзями:

Ціни на гречку повернулися на довоєнний рівень. Як повідомили в департаменті економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА, нині у торговій мережі області крупу можна придбати у межах 41,8 грн за кілограм та навіть дешевше.

«З початку року крупа подешевшала в торговельній мережі на третину – з 64,63 грн за кілограм до 41,84. А якщо порівняти із довоєнними цінами, то вони зрівнялися. Найдорожчою гречка була у липні-вересні минулого року – сягала до 96 грн за кіло. На зниження ціни вплинуло нарощення обсягів виробництва, а відтак збільшення пропозиції на внутрішньому ринку», – коментує директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Костянтин Мокляк.

Нагадаємо, на початку повномасштабного вторгнення, у березні 2022 року, начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль підписав наказ про посіви продовольчими культурами не менше 25 відсотків. Аграріям радили вирощувати пшеницю, горох, гречку та інші культури – задля продовольчої безпеки.

«У минулому році аграрії Рівненщини відреагували на дефіцит гречки та засіяли на 20 відсотків більше площі. Цьогоріч загальні посіви крупи на Рівненщині склали 7,7 тис. гектарів. А це ще у понад півтора раза більше до минулого року, – коментує директорка департаменту агропромислового розвитку ОДА Надія Переходько. – Збільшення площ посівів, наявність потужностей для переробки дозволяє сподіватися на повне забезпечення внутрішніх потреб і стабілізацію цін на неї».

На сьогодні аграрії області зібрали вже половину посіяних площ гречки. Середня врожайність становить 10,9 ц/га.

Рівненська ОВА

Фото з відкритих джерел.

Читайте також: У Рівному невідомі наїхали самокатом на дитину. Обставини встановлюються