fbpx
Опалювальний сезон

Хто приймає рішення про закінчення опалювального сезону на Рівненщині

Діліться інформацією з друзями:

Опалювальний сезон у Рівному може завершитися з 1 квітня. Таке припущення зробив директор ТОВ “Рівнетеплоенерго” Олександр Ющук. При цьому зазначив, що рішення про закінчення опалювального сезону приймає місцева влада.

Олександр Ющук підсумував опалювальний сезон 2023-2024 рр.та розповів журналістам про проблеми цього року.

У всіх виробничих планах і розрахунках, як дата закінчення опалювального сезону, фігурує 15 квітня. Але рішення про початок і закінчення опалювального сезону приймають органи місцевого самоврядування, зазначив пан Ющук.

“На це рішення впливає температура повітря. Три дні підряд середня добова температура 8° тепла або вище — це є підстава для закінчення опалювального сезону. Також зважають на подальший прогноз погоди. Адже повторний запуск опалювального сезону займає тиждень-два, тому краще з такими рішеннями не гратися. До 1 квітня опалювальний сезон буде точно, а далі — погода покаже”.

Опалювальний сезон 2024

У порівнянні з 2023 роком, цей сезон минув дуже добре. Директор підприємства висловив велику подяку ЗСУ за те, що на Рівненщині не було вимкнень електроенергії на довгий час. Але є інші проблеми. На весну підприємство у вкрай складному становищі. Міська рада пішла  назустріч, розробила програму — 150 млн підтримки. Це для компенсації фінансової скрути, яка виникла внаслідок того, що заборонено підвищувати тариф. А він є суттєво економічно збитковим.

Зі слів Олександра Ющука, в цьому опалювальному сезоні у розпорядженні підприємства лишалося 35% від отриманих коштів за тепло. З них мали розрахуватися за електроенергію, воду, виплатити зарплатню і закупити матеріали. Окрім того, суттєво виросла заборгованість населення, порівняно з минулим роком.

“Платіжна дисципліна падає. За останніми даними, споживачі боргують “Рівнетеплоенерго” 321 млн грн, населення — 281 млн. Але ця цифра сама по собі не дуже об’єктивна. На чисту заборгованість можна вийти в липні. Особлива подяка людям, які відповідально та вчасно оплачують послуги. Завдяки їм ми ще тримаємося”, — додав директор.

Пан Олександр зазначив, що у Рівному функціонує одна з найбільших котелень в західному регіоні, яка працює на альтернативному паливі: Це суттєво зменшує споживання газу та економить гроші для міської громади. У майбутньому Рівненщині та Україні загалом варто відмовитися від газу та переходити на місцеві альтернативні джерела. В планах побудувати ще дві котельні і перевести 80-90% Рівного на альтернативний вид палива”.

Олександр Ющук згадав і про проєкт з висаджування енергетичної верби, який, з його слів, вдався:

“Цей проєкт матиме результат у довгостроковій перспективі. Бо верба виросте через три роки. А перші саджанці посадили минулого року. Ми знайшли для цього багато земель поряд з Рівним і в Острозькій територіальній громаді”.

Одна з проблем на якій наголошує керівник компанії —  кадрова, особливо серед робітничих спеціальностей. Понад 30 працівників підприємства, зокрема й жінки, служать в ЗСУ, четверо — загинули.

Читайте На Рівненщині провели в останню дорогу загиблого Захисника 

  • Побитий війною прапор на найвищій вершині світу (ВІДЕО)
    На вершині світу українка гордо розправила прапор України з емблемою 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» Сухопутних військ ЗС України. Раніше цього року українська альпіністка Антоніна Самойлова підкорила два «восьмитисячники» підряд: Еверест та Лхоцзе!