fbpx
Знак "Геть УПЦ мп з України".

Дві третини українців вважають, що УПЦ (мп) треба повністю заборонити

Діліться інформацією з друзями:

Дві третини українців, або 66%, вважають, що діяльність Української православної церкви, яка перебуває в єдності з московським патріархатом, необхідно заборонити.

Як пише Радіо Свобода, такими є результати опитування, яке з 26 травня до 5 червня провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

«За результатами опитування, з 78% у грудні 2022 року до 85% зараз стало більше українців, які вважають, що держава в тій чи іншій мірі має втрутитися в діяльність УПЦ (мп). Зокрема, з 54% до 66% стало більше тих, хто вважає, що ця церква має бути повністю забороненою в Україні», – вказують у КМІС.

19% опитаних гадають, що повністю забороняти цю організацію не слід, але держава має встановити контроль та нагляд за УПЦ (мп) (у грудні 2022 року – 24%). З 12% до 6% скоротилося число респондентів, які вважають, що треба розслідувати лише окремі можливі випадки правопорушень із боку представників церкви.

Під час проведення опитування соціологи методом телефонного інтерв’ю звернулися до 1029 респондентів у всіх регіонах України, крім окупованого Криму.

Фото: Yulia Ratsybarska/RadioSvoboda.org (RFE/RL)

Читайте також: Черговий вантаж від Рівненщини поїхав на Херсонщину