fbpx
будинок ветеранів

До Будинку ветеранів Рівного приходять не тільки ветерани

Діліться інформацією з друзями:

До Будинку ветеранів у Рівному приходять, як додому не тільки ветерани. Ідея створення у Рівному ветеранського простору виникла ще у 2014 році, з початком російської агресії проти України. Діяльність активістів і волонтерів на початку мала неофіційний характер і здійснювалася силами громадських організацій.

Певний час зайняв пошук відповідного приміщення для майбутнього ветеранського простору. У 2018 році міська влада виділила приміщення, яке силами громадської організації та благодійників було відремонтоване та пристосоване для потреб ветеранів.

Будинок ветеранів офіційно створений у 2021 році

Відтак, 1 липня 2021 року було офіційно зареєстровано Комунальний заклад «Будинок ветеранів» Рівненської міської ради.

Приміщення Будинку ветеранів пристосовані для осіб з особливими потребами. У закладі ветерани та члени їх родин можуть отримати консультативну, правову, психологічну допомогу. Кожен відвідувач може долучитися тут до занять з арттерапії чи групових занять. Будинок ветеранів спів­працює з ГО «Допомога армії Рівне» та БО «Благодійний фонд «Неможливого не буває», завдяки чому може допомогти потребуючим і понад визначені статутом можливості. Ми допомагаємо нашим підопічним ліками, засобами гігієни, спорядженням.

У співпраці з управлінням освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради працівники закладу проводять практичні уроки з національно-патріотичного виховання для школярів Рівненської МТГ.

Будинок ветеранів – членом коаліції ветеранських просторів

Будинок ветеранів є членом коаліції ветеранських просторів, що об’єднує 18 державних та громадських ветеранських об’єднань з усієї України.

До діяльності закладу активно залучаються партнери та благодійники з усього світу. Це, зокрема:

  • – Волонтерська організація «Янголи милосердя» (м. Лісабон, Португалія);
  • – Організація українців в Ірландії «Об’єднані прапором»;
  • – Спільнота українців у м. Лідс, Англія «Leeds Ukrainian Community Centre»;
  • – Благодійна організація «Ланцюжок добра» (м. Мадрид, Іспанія);
  • – Благодійна організація «Nova Ukraine» (м. Стенфорд, Каліфорнія, США);
  • – Об’єднання українців Італії «Оргкомітет ЄвроМайдану Рим» (м. Рим, Італія);
  • – Міжнародний фонд «Відродження»;
  • – Громадська організація «Простір можливостей»;
  • – Громадська організація «Рівне Разом»;
  • – Благодійний фонд «Серце дітям України».

Завдяки співпраці з благодійниками та меценатами постійно допомагаємо нашим військовим та добровольцям, їх родинам. Заклад співпрацює з волонтерами – представниками гуманітарної місії Міністерства оборони України «На щиті» та допомагає у пошуку та доставці тіл загиблих Захисників та Захисниць України до місця їх поховання. З ініціативи закладу та залучених волонтерів у Рівненській МТГ започатковано гідну зустріч полеглих воїнів під час супроводу по місту та поховання.

Навчання психологів

Водночас у Будинку ветеранів психологи постійно проходять навчання для підвищення кваліфікації та якісного надання своїх послуг. Вони надають психологічну підтримку ветеранам та їх рідним, а також рідним загиблих Героїв і зниклих безвісти військовослужбовців. Психологічна підтримка надається як в індивідуальному форматі (індивідуальні психологічні консультації), так і в груповому (групи психологічної підтримки). Так, скажімо, створені окремі групи психологічної підтримки для членів родин зниклих безвісти, членів родин загиблих військових.

Арттерапія для військових

На базі закладу щоп’ятниці проводяться заняття з арттерапії для учасників бойових дій, членів їх сімей та членів сімей загиблих/померлих чи зниклих безвісти та полонених осіб. Співпраця закладу із закордонними волонтерськими спільнотами та діаспорами українців дає змогу проводити виставки робіт учасників арттерапії по всьому світу. Це сприяє популяризації України та закладу у світі, привертає увагу до мистецтва військових, їх реабілітації та відновлення, є дипломатичним та культурним фронтом у війні з Росією.

На волонтерських засадах у співпраці з КЗ «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни РОР» у м. Клевань щочетверга проводяться заняття з арттерапії на базі госпіталю для поранених Захисників та Захисниць України.

Співпраця з адвокатським об’єднанням

Заключено Меморандум про співпрацю з Рівненською філією Української спілки психотерапевтів та організовано надання психологічної допомоги та підтримки для учасників бойових дій, членів їх сімей та членам сімей загиблих/померлих чи зниклих безвісти та полонених осіб.

Заключено Меморандуми про співпрацю з психолого-природничим факультетом РДГУ для надання психологічної підтримки та обміну досвідом.

Підписано Меморандум про співпрацю з адвокатським об’єднанням «Скорпіон» для надання фахової правової допомоги військовослужбовцям, членам їх сімей, членам сімей загиблих/померлих чи зниклих безвісти та полонених осіб та представництва їх інтересів у суді.

Організовуються тренінги з військовим психологом та психологами закладу щодо взаємодії цивільних з військовослужбовцями та ветеранами. Проводяться за запитом зацікавлених організацій та установ та щотижня у приміщенні ГО «Рівне Разом».

Віта ШИНКАРЕНКО, директор КЗ «Будинок ветеранів» РМР

Комунальний заклад «Будинок ветеранів» Рівненської міської ради
Адреса: м. Рівне, вул. Любомира Гузара, 2.
Штат: 11 осіб, з них 3 психологи, 4 соціальних працівники.
Діяльність закладу:

  • надання психологічної допомоги;
  • надання інформаційно-консультаційних послуг;
  • проведення соціальної адаптації;
  • проведення соціальних, культурно-просвітницьких дозвільних заходів;
  • надання юридичних консультацій.

Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію

  • Легалізація найманої праці – основні завдання та шляхи їх виконання
    Основним завданням відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці є збільшення кількості застрахованих осіб, тобто збільшення працівників з належно оформленими трудовими відносинами. Так, з метою забезпечення зростання кількості осіб,…