fbpx
слухачка РЦПТО

Дівчина врятувала від інфаркту чоловіка в тролейбусі у Рівному

Діліться інформацією з друзями:

Дівчина, яка врятувала від інфаркту чоловіка, слухачка курсу «Надання домедичної допомоги». За збігом обставин допомагала їй викладач Рівненського центру ПТО ДСЗ.

Слухачка Рівненського центру ПТО ДСЗ Ольга Ніколайчук того дня добиралася на заняття тролейбусом. Несподівано чоловік пенсійного віку, який стояв поруч, раптово почав падати. Пасажири, – хто розгубився, хто злякався, а хтось нічого не зрозумів, – не зрушили з місця, немов заціпеніли. Першою на допомогу людині, котра втратила свідомість, кинулася Оля. Потім з другого кінця тролейбуса їй на допомогу прийшла ще одна жінка. Як з’ясувалося пізніше, це була викладач Рівненського центру ПТО ДСЗ Валентина Балацька,  повідомляє пресслужба РЦПТО ДСЗ

Викладачка та учениця врятували чоловіка

Спільними зусиллями чоловіка підняли й всадили у крісло. Чоловік то втрачав свідомість, то приходив до тями й було видно, що якнайшвидше потребує допомоги медиків.

“Ми почали гукати кондуктору, щоб зупинили тролейбус, бо треба людину винести з транспорту і викликати швидку, – розповідає Оля Ніколайчук. – А в пам’яті одразу почали спливати рекомендації інструкторів з домедичної допомоги. Тим більше, що день перед тим, наша група закінчила ці заняття.”

До розмови долучається викладач Рівненського центру ПТО ДСЗ Валентина Балацька.

“Ми побачили усі ознаки інфаркту, тож розуміли наскільки важливо, щоб пенсіонер реагував на наші слова і докладали усіх зусиль, щоб він не втрачав з нами зв’язок. Навики з надання домедичної допомоги я отримала на початку війни, навчаючись на курсах у одній із громадських організацій. І відтоді у моїй сумочці завжди є турнікет, рукавички і маска.”

На зупинці «Ринок» чоловік з-поміж пасажирів допоміг жінкам вивести людину на тротуар. Рятівниці одразу викликали швидку і в очікуванні медиків надавали посильну домедичну допомогу.

Важливо — до приїзду швидкої підтримувати з потерпілим контакт

“Дуже важливо до приїзду швидкої підтримувати з потерпілим контакт,переконатися, що у його дихальних шляхах немає сторонніх предметів, дізнатися, які у нього були проблеми зі здоров’ям щоб, викликаючи медиків, можна було їх зорієнтувати до кого вони їдуть. У цьому випадку виявилося, що пенсіонер вже пережив інфаркт та інсульт. За десять хвилин приїхала швидка і медики підтвердили, що у пенсіонера інфаркт,” – розповідає Валентина Балацька.

Так дві особи, які у різний час здобули навички з надання домедичної допомоги, врятували людину, котра знаходилася у критичному стані. І обидві наголосили, що кожен з нас має вміти допомогти потерпілому у будь-якій ситуації. У розвинутих європейських країнах – це норма. Стабілізувати положення потерпілого чи пораненого, зупинити кровотечу, повернути людину до свідомості чи провести серцево-легеневу реанімацію там вчать учнів шкіл. Це – ознака цивілізованого суспільства.

Опанувати такі навички може кожен

Опанувати такі необхідні навички вам допоможе Рівненський центр ПТО ДСЗ, який спільно з Центром готовності цивільних м. Рівне Благодійного фонду Сергія Притули підготував інтенсивний курс для цивільного населення «Надання домедичної допомоги  постраждалим в умовах воєнного часу». В програмі інтенсивного 40-годинного курсу слухачі опанують базові знання з правил надання домедичної допомоги при невідкладних станах, допомоги при кровотечах, забезпечення прохідності дихальних шляхів, надання допомоги при втраті свідомості, проведення серцево-легеневої реанімації, надання допомоги при травмах, опіках, обмороженнях, навчаться надавати домедичну допомогу при болях у животі, опанують основи побутової токсикології та психологічні особливості  комунікації з особами, які постраждали від війни. Навчання передбачає практичне відпрацювання теоретичних знань на манекенах (навички надання серцево-легеневої реанімації та тампонування ран), учбовому дефібриляторі та турнікетах для зупинки кровотечі. Понад 85% часу, виділеного на навчання, йде на відпрацювання практичних навичок!

“Нині в Україні ніде немає безпечного місця, бо точиться війна і «прилетіти» може скрізь. Ти можеш потрапити в аварію, або в тебе просто «прихопить» серце, – говорить Валентина Балацька. – Сьогодні ти пройшов повз того, хто потребував порятунку, бо подумав, можливо чоловік випив зайвого, тож не варто зупинятися біля нього. За завтра біда може трапитися з тобою. І добре, коли хтось знаючий і милосердний в ту мить опиниться поруч. А якщо ні?”

Читайте також: Музичний сеанс з ароматом кави відбудеться у Рівному

  • «Червоний прапорець» для пральної машини
    Звісно, всі знають, що час від часу не завадить чистити пральну машину. Одна з ознак, яка сигналізує, що це потрібно зробити якнайшвидше, є запах тухлих яєць з барабана.