fbpx

Держслужбовцям покращують готовність протидіяти кібератакам

Держслужбовцям посилюють знання та навички. Вони стосуються реагування на кіберінциденти керівництва об’єктів критичної інфраструктури та держорганів

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України за підтримки Національного агентства України з питань державної служби, Вищої школи публічного управління та проєкту ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR 2) провела одноденний офлайн семінар. Його назва «Реагування на кіберінциденти». Слухачами стали заступники керівників державних органів та об’єктів критичної інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).

Про це повідомляє Держспецзвязку.

«Ми разом маємо отримати спільний результат, який полягає в тому, що ваші мережі будуть захищені. Наша мета – зменшити кількість кіберінцидентів», – сказав під час виступу заступник голови Держспецзв’язку Олександр Потій.

Зі слухачами семінару своїми навичками та вміннями ділилися фахівці Департаменту кіберзахисту Адміністрації Держспецзв’язку. Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA та Державного центру кіберзахисту.

Серед завдань, над якими працювали CDTO, було моделювання ситуації виявлення факту несанкціонованого доступу до інформаційно-комунікаційних систем (ІКС) та формування порядку дій щодо ізоляції ІКС. Також вживання заходів з ідентифікації поверхні атаки та її зменшенні тощо. Темою наступного семінару для CDTO стане розробка планів кіберзахисту.

Держспецзв’язку має на меті проводити регулярні практичні заняття з держслужбовцями. Це потрібно для підвищення рівня їх знань. Вони покращать готовність протидіяти кібератакам і посилення взаємодії з фахівцями  CERT-UA, які проводять дослідження кіберінцидентів, допомагають з відновленням систем. Також консультують як державні установи, так і бізнес з метою посилення їхніх систем захисту.

Читайте також: На Рівненщині попрощались із захисниками

  • На Рівненщині відкриті 196 вакансій лікарів
    Професіоналів у білих халатах потребують майже всі лікарні – від загальних і до надкластерних, від найвіддаленіших куточків області і аж до обласного центру. У Демидівці, Березному, Дубно, Корці, Млинові та Рокитному чекають на лікарів- анестезіологів.