Держслужбовцям посилюють знання та навички. Вони стосуються реагування на кіберінциденти керівництва об’єктів критичної інфраструктури та держорганів
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України за підтримки Національного агентства України з питань державної служби, Вищої школи публічного управління та проєкту ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR 2) провела одноденний офлайн семінар. Його назва «Реагування на кіберінциденти». Слухачами стали заступники керівників державних органів та об’єктів критичної інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).
Про це повідомляє Держспецзвязку.
«Ми разом маємо отримати спільний результат, який полягає в тому, що ваші мережі будуть захищені. Наша мета – зменшити кількість кіберінцидентів», – сказав під час виступу заступник голови Держспецзв’язку Олександр Потій.
Зі слухачами семінару своїми навичками та вміннями ділилися фахівці Департаменту кіберзахисту Адміністрації Держспецзв’язку. Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA та Державного центру кіберзахисту.
Серед завдань, над якими працювали CDTO, було моделювання ситуації виявлення факту несанкціонованого доступу до інформаційно-комунікаційних систем (ІКС) та формування порядку дій щодо ізоляції ІКС. Також вживання заходів з ідентифікації поверхні атаки та її зменшенні тощо. Темою наступного семінару для CDTO стане розробка планів кіберзахисту.
Держспецзв’язку має на меті проводити регулярні практичні заняття з держслужбовцями. Це потрібно для підвищення рівня їх знань. Вони покращать готовність протидіяти кібератакам і посилення взаємодії з фахівцями CERT-UA, які проводять дослідження кіберінцидентів, допомагають з відновленням систем. Також консультують як державні установи, так і бізнес з метою посилення їхніх систем захисту.
Читайте також: На Рівненщині попрощались із захисниками
- Військові отримали FPV-дрон, виготовлений за кошти від пластикових кришечок зібраних на Рівненщині«Пташка» від переробки пластикових кришечок зібраних у Костопільській громаді на Рівненщині, поїхала на Запоріжжя Кришечки від пластикових пляшок, які гуртом назбирали мешканці Костополя, трансформувалися в FPV-дрон українського виробництва, який уже поїхав на фронт, де служать воїни з Костопільщини.