Державний концерн “Укроборонпром” переживає чергову зміну керівництва. Вперше за часи Незалежності оборонку країни очолить виходець із виробництва. Новому очільнику УОП Герману Сметаніну всього 31 рік.
За даними журналістів ЕП, у суботу, 24 червня, Кабмін затвердив його на посаді нового керівника УОП. Це рішення оприлюднять 26 червня, а набере чинності воно 28-го.
Обриси конфлікту в оборонної галузі намітились навесні 2023 року. 21 березня Рада призначила Олександра Камишіна міністром стратегічних галузей промисловості. Раніше він керував Укрзалізницею. Головною метою цього призначення було навести порядок в оборонці. Перший час новий міністр, і керівник “Укроборонпрому” Юрій Гусєв переконували, що буде командна робота. Але наприкінці минулого тижня на Банковій прийняли остаточне рішення про заміну Юрія Гусєва на керівника харківського Заводу імені Малишева Германа Сметаніна.
“Проблеми у Гусєва через погану роботу концерну. По всіх напрямках. Там все досить промовисто. Наприклад, за останні три місяці ми стабільно випускаємо за місяць більше снарядів власного виробництва, ніж за весь 2022 рік. Та сама історія по ПТРК. За останній місяць ми втричі збільшили виробництво тих же “Стугн”. Це класний наш комплекс, який просто не вироблявся в нормальних кількостях, при тому, що у нас війна. А тепер виробляють, значить можна було”, – пояснили бачення нової команди журналістам ЕП.
“По бронетехніці взагалі ситуація плачевна. Наш БТР-4. Їх треба виробляти десятками в місяць, це реально робити. В травні концерн виробив один БТР-4Е. Це ненормально. Як і по БМП. Є розробка нашої БМП-У. Скільки їх зробили? Нуль! Танків “Оплот”, які мали б стати робочою базою для ЗСУ поруч із західною технікою немає теж. Зробили один, покатались на ньому, сказали про закупку для ЗСУ, але ніхто навіть не поцікавився, чи можемо ми їх випускати й коли”, – додає співрозмовник, пояснюючи, як ситуацію бачать на Банковій.
Кандидатуру для заміни Гусєва підібрали. Очолити Укроборонпром довірять молодому, перспективному директору Харківського заводу Малишева Герману Сметаніну.
Він виявився хорошим менеджером, пройшов шлях від самого низу на заводі до директора. Це буде перший раз, коли оборонку очолить людина із системи, при чому не з торгівлі, а з виробництва. Сметанін після університету сам проситься на роботу в харківське КБ Морозова. І вже за кілька років звичайний інженер-конструктор встигає попрацювати на Львівському бронетанковому, директором з виробництва на заводі імені Малишева, потім у 28 років (!) стає директором Харківського бронетанкового заводу, і ще через короткий час врешті стає гендиректором одного з промислових гігантів – заводу ім. Малишева.
Сметаніну президент поставив три головні задачі: збільшити кількість виробництва всього озброєння, почистити галузь від корупції й довести до кінця реформу оборонки.
Читайте також: НАБУ затримало голову Тернопільської облради Михайла Головка