fbpx

Державному історико-культурному заповіднику міста Дубна – 30 років

Діліться інформацією з друзями:

Державний історико-культурний заповідник міста Дубна створений 14 червня 1993 року. Цьогоріч заклад відзначає 30-річчя.

«Попри всі виклики часу заповідник постійно розвивається. Стараннями наукових працівників відкриваються нові тематичні виставки та експозиції, проводяться конференції, поповнюються фонди, видаються нові краєзнавчі видання. Це одна із туристичних родзинок нашого регіону. Заповідник відвідують вітчизняні та іноземні туристи, залишаючи у своїй пам’яті справді незабутні враження», – зазначив очільник області.

З нагоди 30-річчя в замку відбулися урочистості.

З ювілеєм працівників заповідника та гостей привітав заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг.

«Невіддільною складовою діяльності заповідника є його наукова та проєктна робота. Тут проводять дослідження історичного минулого міста Дубно і Рівненщини, створюють експозиції виставок, організовують наукові конференції, видають книги. Окрім того, працівники заповідника втілюють різноманітні проєкти, які спрямовані на широку аудиторію – від дітей і до поважних музеєзнавців», – сказав Сергій Гемберг.

Як зазначила начальниця управління культури й туризму Рівненської ОДА Любов Романюк, Дубно – це культурний, історичний та духовний центр краю.

«Окрім Рівного та Острога, Дубно входить до трикутника стратегії розвитку історико-культурної спадщини області. Музейна справа, туризм і креативні індустрії мають розвиватися паралельно з громадою та регіоном. Обличчя Дубна – це історико-культурний заповідник. Заклад працював у період пандемії й працює у воєнний час. Впевнена, що колектив і надалі докладатиме всіх зусиль для розвитку заповідника», – зазначила Любов Романюк.

Дубенський заповідник є окрасою Рівненщини та одним із семи чудес України. У складі заповідника є 29 пам’яток архітектури національного та місцевого значення. Зокрема, замок князів Острозьких XV ст. – один із найстаріших в Україні, він поєднує в собі риси середньовіччя та парадного стилю. Тут збереглися численні скарби та трофеї: коштовний посуд, книги, картини, ікони, зброя і захисна амуніція, хутра.

У заповіднику функціонують відділи охорони пам’яток історії, культури та архітектури, науково-освітньої роботи, реставраційні майстерні.

Рівненська ОВА

Читайте також: Громада Томашгорода провела в останню дорогу свого Героя