fbpx

Депутати хочуть заборонити продаж алкоголю і тютюну в неспеціалізованих магазинах

Діліться інформацією з друзями:
Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, який забороняє продаж будь-яких видів тютюну та алкоголю у звичайних магазинах.

Відповідний документ під номером 5805 зареєстрували 19 липня. Ініціатором документа виступив член комітету ВР з питань молоді та спорту, нардеп від “Слуги народу” Георгій Мазурашу

Ідеться про продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пристроїв для нагрівання тютюну. 

Законопроєкт пропонує дозволити їхній продаж лише у спеціалізованих магазинах, де інші товари, крім перелічених, не продаються.

У разі порушення магазин хочуть штрафувати на 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Зараз це 23 790 гривень.

Причиною такої ініціативи автори законопроєкту називають шкідливий вплив алкоголю та тютюну на організм. Вони наголошують, що алкоголь — це головна причина смертності та інвалідності для людей у віці 15-49 років та сьома причина для всіх вікових груп у світі.

На думку авторів, алкоголь та тютюн у звичайних магазинах потрапляє на очі всім покупцям і створює рекламний ефект. Через це цю продукцію нібито купують навіть ті люди, які не мали початкового наміру це робити.

В Україні є низка правил, які спрямовані на боротьбу з алкоголем. Зокрема, у нас заборонена реклама алкоголю на радіо та телебаченні з 6:00 до 23:00.

Також у більшості міст України заборонений продаж алкоголю у нічний час. Там це дозволено лише спеціалізованим закладам (наприклад, барам), які мають відповідну ліцензію.

Крім того, як і раніше, продаж алкоголю й тютюну буде заборонено:

  • особами та особам, які не досягли 18 років;
  • у приміщеннях і на території навчальних закладів та закладів охорони здоров’я (крім ресторанів на території санаторіїв);
  • у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
  • з торгових автоматів;
  • у споживчих упаковках, що містять менш ніж 20 сигарет;
  • з рук;
  • у непризначених для цього місцях торгівлі;
  • на полицях самообслуговування. Винятком є сигарети в блоках, алкогольні та слабоалкогольні напої, вино й пиво.