fbpx

Чи стане школа для вчителів зоною ризику

Діліться інформацією з друзями:

Останнім часом часто зачіпають тему, і чим ближче новий навчальний рік, то тим частіше – чи підуть діти в школу? Але, як ми помітили тема ця обговорюється одностороннє – чи хочуть діти та їхні батьки продовження дистанційного навчання в школах. Проте і інший бік медалі – “Чи не опиняться українські вчителі з 1 вересня в зоні ризику?”.

У США пройшла хвиля протестів учителів – викладачі виступають за дистанційне навчання і проти відкриття шкіл у вересні. Зважаючи на епідемічну ситуацію в США, повертатися до звичного режиму навчання може бути небезпечно, вважають вчителі.

А в той же час під стінами Запорізької обласної ради 22 липня відбувся мітинг проти можливості поновлення заняття у школі з 1 вересня у дистанційній формі. На нього прийшло кількадесят городян, які виступають проти такої форми навчання. 

У коментарі «Слово і діло» голова правління БФ “Пацієнти України” Дмитро Шерембей поділився своїми думками щодо цього питання.

Українські школи з початком нового навчального року повинні забезпечити дотримання соціальної дистанції між учнями і правил гігієни. При цьому кількість випадків захворювання коронавірусом в Україні продовжує зростати. Дмитро Шерембей наголошує, що ризик появи спалаху захворювання в навчальних закладах зростає через те, що діти є найчастіше безсимптомними носіями коронавірусу.

«Вчителі опиняться на вістрі інфікування. У будь-якому разі велике скупчення людей – це завжди коефіцієнт можливості передачі вірусу, а діти – це та категорія людей, які можуть безсимптомно переносити коронавірус, і не існує ніяких очевидних ознак, що в них є це захворювання. Це знижує поріг пильності. Зрештою, якщо подивитися на вікові групи в усій Україні, то вчителі найбільш схильні до ризику», – зауважив Шерембей.

Він пояснив, що небезпека зростає у зв’язку з тим, що діти є безсимптомними носіями коронавірусу й контактують як з учителями, так і з дорослими вдома.

Експерт додав, що санітарні правила, спрямовані на зниження контактів, можуть зменшити рівень заражень.

«Але я й гадки не маю, як у школі це можна організувати», – уточнив Дмитро Шерембей.

На його думку, в школах повинні прорахувати алгоритм дій у разі, якщо носієм вірусу будуть діти, в яких немає симптомів.

Джерело: Слово і Діло

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram