Чи стало у період карантину повітря у Рівному чистішим?

Діліться корисною інформацією з друзями:

Рівень забруднення атмосферного повітря   у березні був підвищеним. Індекс забруднення атмосферного повітря – 4,96. Комплексною лабораторією спостережень за станом забруднення НПС Рівненського ЦГМ проведено спостереження за забрудненням атмосферного повітря в березні по 11 забруднювальних інгредієнтах.

Відібрано і проаналізовано 2 321  проби повітря. 

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Негативний вплив на забруднення атмосферного повітря, і в цілому на довкілля мають: полігон твердих побутових відходів, спалювання стерні, сухої трави, пластику, поліетилену, автомобільних шин тощо.Варто відмітити, що інтенсивність повітря дуже залежить від погодних умов: висока температура повітря, висока вологість, наявність туманів, відсутність чи наявність вітру, кількість і інтенсивність опадів.

У березні спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрацій по  4 інгредієнтах (сірководень,  фенол, фтористий водень та хлористий водень).

Наприклад:

– сірководень – зафіксовано 1 випадок;

– фенол – зафіксовано  7 випадків;

– фтористий водень – зафіксовано 10 випадків;

– хлористий водень – зафіксовано 8 випадків;

І це, незважаючи на зменшення транспорту, тимчасове зупинення підприємств.

Щодо інших забруднювальних інгредієнтів (пил, оксид вуглецю, діоксид азоту, оксид азоту, діоксид сірки, аміак, формальдегід) – перевищень не спостерігалось. 

Кислотність атмосферних опадів була в межах норми.

При порівнянні з минулим місяцем  (лютий 2020 р.) індекс забруднення атмосферного повітря знизився від 6,9 до 4,96.  Якість атмосферного повітря в місті покращилась.

Стан атмосферного повітря був би чистішим, якби не постійне спалювання сухої трави.

Нагадаємо, що під час згоряння рослинних залишків, у повітря вивільняються мікрочастинки диму, до складу якого входятьпил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук.

Так, з тліючого листя й трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен, що здатен викликати захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

Додаткова проблема полягає в тому, що із сухою травою та опалим листям, як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»