Рівень забруднення атмосферного повітря у березні був підвищеним. Індекс забруднення атмосферного повітря – 4,96. Комплексною лабораторією спостережень за станом забруднення НПС Рівненського ЦГМ проведено спостереження за забрудненням атмосферного повітря в березні по 11 забруднювальних інгредієнтах.
Відібрано і проаналізовано 2 321 проби повітря.
Негативний вплив на забруднення атмосферного повітря, і в цілому на довкілля мають: полігон твердих побутових відходів, спалювання стерні, сухої трави, пластику, поліетилену, автомобільних шин тощо.
- У розпорядженні мера Рівного залишився кадрований полк (ВІДЕО)
- Рівнян застерігають бути обережними – важкий час для здоров’я
Варто відмітити, що інтенсивність повітря дуже залежить від погодних умов: висока температура повітря, висока вологість, наявність туманів, відсутність чи наявність вітру, кількість і інтенсивність опадів.
У березні спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрацій по 4 інгредієнтах (сірководень, фенол, фтористий водень та хлористий водень).
Наприклад:
– сірководень – зафіксовано 1 випадок;
– фенол – зафіксовано 7 випадків;
– фтористий водень – зафіксовано 10 випадків;
– хлористий водень – зафіксовано 8 випадків;
І це, незважаючи на зменшення транспорту, тимчасове зупинення підприємств.
Щодо інших забруднювальних інгредієнтів (пил, оксид вуглецю, діоксид азоту, оксид азоту, діоксид сірки, аміак, формальдегід) – перевищень не спостерігалось.
Кислотність атмосферних опадів була в межах норми.
При порівнянні з минулим місяцем (лютий 2020 р.) індекс забруднення атмосферного повітря знизився від 6,9 до 4,96. Якість атмосферного повітря в місті покращилась.
Стан атмосферного повітря був би чистішим, якби не постійне спалювання сухої трави.
Нагадаємо, що під час згоряння рослинних залишків, у повітря вивільняються мікрочастинки диму, до складу якого входятьпил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук.
Так, з тліючого листя й трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен, що здатен викликати захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
Додаткова проблема полягає в тому, що із сухою травою та опалим листям, як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»