fbpx

Чи допоміг Лукашенкові трактор?

Діліться інформацією з друзями:

Карантин затягнувся на більш тривалий термін, ніж  українціочікували. Деякі прогнози стосовно його розвитку потерпіли крах і звичний спосіб життя змінюється. Лунають думки про доцільність карантину і його продовження. Наводяться приклади країн, які не вводили обмеження.

Проте, на які цифри та показники звертати увагу, щоб оцінити реальний масштаб епідемії в країні? Не завжди кількість інфікованих змальовує реальний стан речей. Про що говорять сухі цифри.

Багато хто бере за приклад найближчого сусіда України – Білорусь. Ту саму, де президент країни Олександр Лукашенко “боровся” з коронавірусом трактором. Там за період пандемії інфікувалося 62 118 особи при населенні 9, 485 мільйона (дані 2018 року). Тобто, приблизно 1 хворий на 150 людей. В той же час в Україні 44 998 хворих при населені 41,980 мільйон (дані 2019 року). Виходить 1 хвора людина приблизно на 930 людей.



Влада Швеції, як і Білорусі, не оголошувала суворого карантину. Шведи тільки пропонували дотримуватись обмежень у спілкуванні і не проводити масових заходів (не більше 50 людей). Нині у Швеції, станом на 30 червня, зареєстровано 67667 випадків інфікування, померло від хвороби загалом 5310 осіб.  Чимало для держави з 10 мільйонами жителів (1 особа майже на 150 людей). Порівняємо з сусідніми скандинавськими країнами. Зокрема, у Данії число жертв COVID-19 становить 605, Фінляндії – 328, а в Норвегії – 250.

Спершу Швеція не була одинокою у своєму виборі шляху подолання епідемії. Британія також була націлена на такий розвиток подій, проте згодом відмовилась на користь локдауна. 

За даними https://www.worldometers.info/coronavirus/ лідером по кількості тих хто захворів на коронавірус у світі є США – 2,727,996.

Тут наведені тільки факти, висновки кожен робить сам.

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»