fbpx

Чи буде обов’язковою вакцинація та чи можна відмовитися від щеплень: сьогодні вирішують депутати

Діліться інформацією з друзями:

Сьогодні Верховна Рада має розглядати в 1-му законопроєкт №4142, який ще не прийняли, а він вже викликав низку невдоволення у противників вакцинації. Вони наголошують, що закон впроваджує примусову вакцинацію дітей та дорослих (повністю забороняє доступ до освіти та праці для всіх, в кого немає хоч одного щеплення).

 Серед інших аргументів проти вони наводять:

  • Він вводить презумпцію згоди на щеплення, відміняючи форму інформованої згоди (згода пацієнта не буде потрібна для проведення щеплення).
  • Він надає МОЗ необмежені повноваження без будь-якого контролю з боку інших інституцій (додавати нові щеплення до календаря, самочинно ухвалювати рішення щодо тривалості та характеру карантинних обмежень тощо).
  • Він скасовує багато діючих механізмів чинної системи санітарно-епідемічного захисту та наявні інституції, не запроваджуючи альтернативи.

В той же час бов’язкова вакцинація в Україні прописана у ряді законів та підзаконних актів, а от від щеплень дитини можна відмовитися, якщо батьки згодні взяти відповідальність на себе. Про це 30 листопада на брифінгу заявив головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.

Він презентував українцям законопроєкт номер 4142 «Про систему громадського здоров’я»

За словами головного державного санітарного лікаря країни, є низка положень про вакцинацію, які вже були врегульовані ранішими законодавчими актами, але на яких зараз спекулюють противники щеплень. Зокрема, йдеться про:

  • обов’язкову вакцинацію населення проти 10 інфекційних хвороб (положення регулюють ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб” та “Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення”);
  • недопущення до дитячих садків та шкіл дітей без щеплень, які передбачені Національним календарем (ВСУ своїм рішенням від 17 квітня 2019 року визнав, що вакцинація в Україні обов’язкова, а невакцинованим дітям не можна відвідувати дитячі садки);
  • професії, вакцинація для яких є обов’язковою (Постанова Кабміну від 2001 року, яка визначає перелік професій, які мають пройти обов’язкові щеплення, щоб приступити до роботи).

Крім цього, Віктор Ляшко окресливнововведення, що їх передбачає законопроєкт номер 4142.

«До десяти інфекційних хвороб додали новий антиген — пневмококову інфекцію. Також урегульовується питання презумпції згоди пацієнта на проведення профілактичних щеплень. Тепер потрібно буде написати заяву, якщо ви відмовляєтесь вакцинувати свою дитину», – сказав Ляшко.