Після повернення із супермаркета чи ринку ми кладемо більшість харчів у холодильник, аби вони довше зберігали свій смак і користь.Та це не найкраще місце для багатьох продуктів.
Багато з них у таких умовах можуть втратити свій смак і погіршити зовнішній вигляд. До того ж знизиться їх харчова цінність та скоротиться термін зберігання.То які продукти можна не зберігати в холодильнику? Рекомендує відома дієтологиня Світлана ФУС.
Овочі
Картопля. Картопляний крохмаль перетворюється на цукор за низьких температур, тому картопля втрачає смак і стає солодшою. Крім того, вода у ній під впливом низької температури змінює свій обсяг, що робить овоч м’яким і не дуже смачним.
Часник та цибуля гниють, коли немає адекватної циркуляції повітря і вологості.
Морква і буряк так само починають гнити набагато швидше при зберіганні в холодильнику.
Якщо томати зберігати в холодильнику, вони швидко втрачають смак і стають водянистими.
Огірки при низьких температурах м’якшають. Цей овоч любить тепло не лише при дозріванні, а й під час зберігання.
Овочі, як правило, люблять сухі, затемнені місця з хорошою циркуляцією повітря. Тому для їх зберігання підійде дерев’яний ящик. При цьому варто пам’ятати, що такі овочі, як картопля, помідори або перець краще зберігати окремо. Це потрібно для того, щоб вироблений ними етилен не прискорив дозрівання фруктів і овочів, що знаходяться поблизу.
Фрукти
Рекомендують класти в холодильник лише дуже стиглі плоди, які можуть швидко зіпсуватися: м’які авокадо, манго, груші, сливи або абрикоси. Так ми виграємо кілька додаткових днів для їх споживання.
Банан дозріває за температури 15-20 градусів. Тому (якщо купили зеленими), не зберігайте їх у холодильнику. Стиглі банани також не слід поміщати туди, бо при низьких температурах їх шкірка темніє швидше. Таке ж правило діє й для персиків, ківі, абрикосів, манго, гранатів.
Усі цитрусові найкраще зберігати за температури вищої за 00 С . Більше того, висока вологість може призвести до їх гниття. Не забудьте, що лимони і лайм дуже легко і швидко вбирають запахи з навколишнього середовища. Їх можна покласти в холодильник, щоб уповільнити процес дозрівання, проте ненадовго.
Плоди найкраще зберігати при кімнатній температурі. Головне – забезпечити їм адекватну циркуляцію повітря. Банани, груші, абрикоси, ківі, манго, сливи і персики виробляють етилен, тому їх слід зберігати окремо.
Солодощі
За низьких температур шоколад покривається білим нальотом, який з’являється через кристалізацію цукру. Крім того цей продукт швидко вбирає запахи ззовні, тож, напевно, ніхто не захоче, щоб шоколад мав запах м’яса.
Низька температура призведе до кристалізації меду. Велика перевага цього натурального продукту в тому, що він не псується при кімнатній температурі. Тому краще його зберігати в щільно закритій скляній банці в затемненому місці. Для прикладу, в шафі.
Якщо ви збираєтеся їсти хліб протягом кількох днів, не кладіть його в холодильник. Низька температура змінює структуру цього продукту, через що він втрачає смак, а висока вологість може змусити хліб швидко покритися цвіллю. Найкраще покласти його у паперовий пакет і зберігати при кімнатній температурі.
І ще важлива інформація, яку слід пам’ятати:
найтепліше місце в холодильнику, де температура нестабільна, – це полички на дверцятах. Тому продукти тривалого зберігання, що вимагають більш низьких температур, тримати там не рекомендується;
зберігати продукти в холодильнику треба у щільно закритих ємностях. При мінімальному контакті з киснем готові продукти довше зберігають свою харчову цінність.
Марія МАТВІЙЧУК