Чому для світлофора використовують саме червоний, жовтий і зелений?

Діліться корисною інформацією з друзями:

Світлофор – універсальна річ у всьому світі – кожен день він незмінно супроводжує нас в дорозі і вже нікого не дивує. А чи знаєте ви, що три кольори світлофора були обрані зовсім не випадково?

Відповідно до історії, при виборі квітів для світлофора інженери керувалися не тільки принципами сприйняття кольору, але і законами фізики. Адже з оптики нам відомо, що промені світла різних кольорів мають різну довжину хвилі і по-різному поширюються в атмосфері.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Хвилі забороняє, червоного світла, мають найбільшу довжину і тому поширюються з мінімальними втратами. Говорячи простою мовою – найкраще видно здалеку і в темний час доби. Далі за ступенем кращого поширення слід жовте світло. Її видно трохи гірше червоного, але краще зеленого, добре помітний в темний час і краще підходить для попереджувального сигналу.

Зелені хвилі – самі “непомітні”, адже при поганій видимості через негоду або в тумані вони сильно поглинаються краплями води, зваженими в повітрі. При цьому зелене світло може сприйматися як жовтий, а жовтий – як червоний. Зелений, що дозволяє світло, має найкоротшу довжину хвилі в порівнянні з червоним і жовтим, він краще видно з близької відстані.

Крім того, вибір саме таких кольорів світлофора пов’язаний і з психоемоційним сприйняттям: адже червоний сприймається нами як небезпека, жовтий – колір концентрації уваги, а зелений – найсприятливіший для очей, розслабляючий і дозволяє.