CБУ блокувала контрабанду унікального бурштину з Рівненщини до однієї з арабських країн

Діліться корисною інформацією з друзями:

Служба безпеки України блокувала канал контрабанди 5,4 кілограмів унікального бурштину-сирцю великих фракцій до однієї з арабських країн.

Оперативники спецслужби встановили, що окремі мешканці Рівненської області використовуючи авіаційне сполучення налагодили систематичне незаконне переміщення бурштину-сирцю з України до Об’єднаних Арабських Еміратів. Ділки скуповували видобутий бурштин у північних районах Рівненщини.


7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Під колесами вантажівки загинув житель Рівненського району

З наступного року без стажу пенсії не призначатимуть

Співробітники СБ України задокументували, що 27-річний рівнянин намагався вивезти з України через міжнародний пункт пропуску аеропорту «Бориспіль» 18 унікальних, рідкісних експонатів бурштину-сирцю, окремі з яких важили понад 700 грам. Дане каміння є ексклюзивними та вартість кожного визначається індивідуально. Орієнтовна вартість цього каміння за цінами «чорному» ринку» складає  25-30 тисяч доларів США.

Наразі каміння бурштину вилучено та направлено для проведення гемологічного дослідження. Вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження за ст. 240-1 Кримінального кодексу України.

Операція проводилась співробітниками УСБУ в Рівненській області спільно з Київською митницею ДМС України.

Прес-група УСБУ в Рівненській області