fbpx

Бункер Коха: проект музею тоталітаризму завис у повітрі

Діліться інформацією з друзями:

Кілька років тому відомий у Рівному колекціонер і підприємець Сергій Шабалін скрізь і всюди носився зі своєю ідеєю створити у так званому бункері Коха музей тоталітаризму. Навіть екскурсії для журналістів і представників громадських організацій проводив там. З того часу все як у воду кануло. Що там зараз із багатостраждальним бункером Коха?

Оксана Петриченко

 

– З бункером Коха,– розповідає підприємець Сергій Шабалін,– склалася така цікава ситуація. Скоро буде вже три роки, відколи я взяв участь у конкурсі на оренду цього приміщення, запропонував найкращу ціну і виграв тендер. Відтоді щомісяця сплачую по 11 тисяч гривень оренди, це вже обійшлося мені у майже 320 тисяч гривень. Але не можу використовувати бункер через одну дуже просту причину: за законом міська влада має надати мені земельну ділянку для його обслуговування. Документи по оренді землі тричі виносилися на сесію міської ради, але щоразу це питання не набирало необхідної для позитивного рішення кількості голосів.

Отож усі мої проекти, пов’язані з бункером Коха, зависли в повітрі. Я опинився на роздоріжжі: відмовитися від своїх намірів або сидіти і чекати, що, може, щось далі саме собою зміниться. Адже згідно з чинним законодавством без землі я не маю права будь-що робити. Відповідно до договору про оренду, мої зобов’язання – зробити музей, офіс і кафе. Надбудовувати можна не більш як два поверхи. Тому в самому бункері планую зробити музей тоталітаризму, а над ним – кафе і офісне приміщення.
Крім того, у договорі оренди чітко прописано, що міська влада має надати мені в оренду земельну ділянку. Йдеться про 8 соток.

Та далі від цього запису за три роки справа не зрушила ні на крок.

Після двох провальних розглядів на сесії один з депутатів запропонував зменшити площу земельної ділянки з 8 до 4 соток, бо 8, мовляв, забагато. Я згодний на будь-яку ділянку, аби вже тільки дали її і розв’язали мені руки.

Записав Василь БУСЬКО