fbpx

Більше десятка прильотів на майданчик Запорізької АЕС зафіксовано вчора

Діліться інформацією з друзями:

20 листопада зафіксували більше десятка прильотів на майданчик Запорізької АЕС. Росія продовжує демонструвати свій “статус” країни-терориста, — повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Результатом обстрілів стало пошкодження інфраструктури станції. Це саме те обладнання, що дозволило б запустити 5-ий та 6-ий енергоблоки для відновлення виробництва електроенергії Запорізькою АЕС для потреб України.

«Як бачимо, РФ нехтує перебуванням експертів МАГАТЕ на ЗАЕС, здоровим глуздом і безпекою не лише тих, хто перебуває на станції, а й тих людей, які можуть стати жертвами непоправної трагедії. Вкотре наголошую на тому, що перебування на атомній станції російських військ — це пряма загроза всьому світу! Закликаю міжнародну спільноту жорстко відреагувати та попри все змусити РФ вивести з території станції та міста Енергодару всіх російських військових. Запорізька АЕС має повернутися під повний контроль України. Тільки це є гарантією безпеки всього світу!», – наголосив омбудсмен.

Нагадаємо, 20 листопада 2022 року, внаслідок численних російських обстрілів зафіксовано щонайменше 12 «прильотів» на майданчик Запорізької АЕС, – повідомляє Енергоатом.

У результаті пошкоджено естакади зв‘язку зі спецкорпусами, баки запасу хімобессоленої води, система продувки парогенераторів. А також допоміжні системи одного з двох загальностанційних дизелів та інше обладнання інфраструктури станції. Також зафіксовано три влучання в районі підстанції «Райдуга». Відомості про пошкодження та руйнування там ще з’ясовуються.

Характер та перелік пошкодженого обладнання ЗАЕС свідчить про те, що рашисти цілили та вивели з ладу саме ту інфраструктуру, яка була необхідна для запуску енергоблоків 5 та 6 і відновлення виробництва електроенергії Запорізькою АЕС для потреб України.

Нещодавно Енергоатомом було ухвалено рішення, а Держатомрегулювання надано дозвіл щодо виведення енергоблоків 5 та 6 на мінімально контрольований рівень потужності для отримання пари.

Вона критично необхідна в зимовий період для підтримання безпеки енергоблоків, персоналу, населення та довкілля.

Це вас теж може зацікавити: