fbpx

Безробітних на Рівненщині залучатимуть до заготівлі дров для військових і інших оборонних робіт

Діліться інформацією з друзями:

Тергромади Рівненщини та військові зможуть залучати безробітних жителів до виконання тієї роботи, яка потрібна на їхній території. Сьогодні начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль підписав розпорядження про залучення безробітних жителів Рівненщини до суспільно-корисних робіт.

За це зареєстровані в Обласному центрі зайнятості безробітні отримуватимуть кошти в сумі мінімальної заробітної плати – 6700 грн. Це більше, ніж допомога по безробіттю.

Крім того, покриватиметься єдиний соціальний внесок на державне страхування і оплачуватимуться перших 5 днів тимчасової непрацездатності в межах строкового трудового договору. Крім того, фінансуватиметься проїзд в межах регіону до місця виконання суспільно-корисних робіт та у зворотному напрямку.

Під суспільно-корисними роботами наразі мається на увазі: 

  • Виконання робіт, які мають оборонний характер. Наприклад, облаштування та укріплення блокпостів, заготівля дров для військових, вирубка дерев для формування окопів, виготовлення маскувальних сіток тощо.
  • Також безробітні долучатимуться до укріплення дамб, розчищенні автодоріг від завалів та снігу. Залучатимуться до розвантаження гуманітарної допомоги, облаштування укриттів, сільськогосподарських робіт та інших потреб.

Крім того, якщо винекне така необхідність, їх залучатимуть до розбору завалів і робіт по відновленню житлових будинків та інших приміщень, пошкоджених у результаті російської агресії.

Детальніший перелік робіт можна дізнатися у філіях Обласного центру зайнятості.

Нагадаємо, нині на Рівненщині зареєстровано 7,5 тисяч безробітних. Серед них є і волонтери, які виконують подібні суспільно-корисні роботи безкоштовно. І внутрішньо переміщені особи, які шукають можливість заробітку. І жителі області, у громадах яких скрутно із працевлаштуванням. Для всіх їх держава за зроблену роботу тепер дає фінансову підтримку.

– Минув час «професійних безробітних». Які місяцями стоять на обліку в службах зайнятості без працевлаштування, живучі за нетрудові доходи у вигляді допомоги. Сьогодні або воюєш, або працюєш. Кожен має робити для перемоги максимум, там, де він є. І державні виплати за виконання суспільно-корисних робіт – це можливість долучитися до перемоги, на трудовому фронті, – наголосив очільник області.