fbpx
На зустрічі.

Батьки Рівненщини “За” включення предметів морально-духовного спрямування в навчальні програми – опитування

Діліться інформацією з друзями:

Більшість батьків та педагогів за те, щоб предмети морально-духовного спрямування викладали в навчальних закладах Рівненщини

За результатами опитування, яке провели фахівці управління Державної служби якості освіти в Рівненській області, 98% респондентів вважать, що формування духовності, моральності та мотивації до здорового способу життя є необхідним в сучасній системі освіти.

Участь в анонімному анкетуванні взяли 12000 батьків, педагогів та представників громадськості.

  • Більше половини опитаних (53%) вважають, що основи духовності та моралі слід закладати ще у дошкільному віці,
  • 33% покладають цю функцію на початкову школу,
  • і 9% вважають, що ці питання слід порушувати вже у підлітковому віці.

Однак реальність така, що предмети духовно-морального спрямування у 72% навчальних закладів, де вони запроваджені, викладають саме для середньої ланки. Тобто, система дошкільної освіти й початкова школа цим напрямком майже не охоплена.

По Україні цифри ще нижчі: лише 14% вихованців закладів освіти вивчають такі предмети. Тоді як виховання на цінностях – один із принципів Нової української школи.

Опитування показало і причини, які гальмують ці процеси. Майже 60% батьків вказують на брак комунікації з дирекцією школи та вчителями.

45% вчителів – на відсутність підготовлених педагогів. Крім того, половина шкіл не забезпечена відповідними підручниками.

Андрій Карауш.

“Статистика свідчить, що морально-духовне виховання – питання актуальне і виходить за межі родини. Тож система освіти повинна цілеспрямовано йти до того, щоб створити для наших дітей середовище, сформоване саме на цінностях. І патріотизм – одна із них. На жаль, свіжа статистика показує, що лише 20% опитаних внесли почуття патріотизму до своєї системи цінностей. І це ще один показник, що запроваджуючи курси морально-духовного спрямування в усіх закладах освіти Рівненщини, ми рухаємося у правильному напрямку” – переконаний голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш.

Про ціннісні орієнтири в системі освіти говорили учасники зустрічі, яка відбулася у Вараському центрі професійного розвитку педагогічних працівників. Своїми думками з цього питання ділилися представники влади, освітяни й духовенство.

Під час зустрічі.

Озвучили також цифри, які можуть свідчити про позитивні тенденції.

У цьому навчальному році 40% шкіл Рівненщини додали предмет християнської етики або ж курси морально-духовного спрямування до своїх навчальних програм.

350 педагогів області зареєструвалися на курси, які діятимуть на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Там вони отримають методики, як гармонійно впроваджувати предмети морально-духовного спрямування в навчальний процес. Перша група вчителів розпочне навчання вже 1 березня.

Це стало можливим, зокрема, і завдяки прийнятій обласною радою програмі сприяння духовності, моральності та формування здорового способу життя на 2023-2025 роки, зауважили учасники зустрічі.

Зі статистики: предмети/курси/факультативи духовно-морального спрямування запроваджені у 100% шкіл в 14-ти громадах Рівненщини: Антонівська, Боремельська, Бугринська, Варковицька, Великоомелянська, Деражненська, Каноницька, Мізоцька, Острожецька, Підлозцівська, Привільненська, Рафалівська, Старосільська, Ярославицька. Водночас їх не викладають у жодному закладі освіти Клесівської та Соснівської ТГ.

Джерело: Рівненська обласна рада

Читайте також: У Рівному презентуватимуть збірку віршів Максима Кривцова