fbpx

Аварійна служба відвернула загрозу вибуху газу

Аварійно-диспетчерська служба 104 відвернула загрозу вибуху газоповітряної суміші в багатоквартирному будинку в обласному центрі.

За інформацією прес-служби АТ «Рівнегаз», сьогодні опівночі на номер аварійно-диспетчерської служби підприємства надійшов виклик із квартири 116 по вулиці Грушевського, 44.  Люди повідомили, що в під’їзді відчувається сильний запах газу.  За вказаною адресою оперативно виїхала бригада аварійної служби, яка перевірила під’їзд та відключила газопостачання в стояку.

Аварійники з’ясували, що витік газу йде з другого поверху, з квартири за №101.  Втім, доступу до помешкання не було, двері квартири ніхто не відкривав, хоча працівники служби чули, що всередині хтось є.

Олександр Ганжа, директор технічний АТ “Рівнегаз”.

«Згідно з діючою інструкцією про взаємодію із іншими службами міста, було викликано на місце події бригаду державної служби із надзвичайних ситуацій та поліції. За допомогою цих служб вдалося отримати доступ у дану квартиру. У помешканні перебувала жінка похилого віку, психічно не врівноважена, а сама квартира була захаращена сміттям. На газовій плиті були відкриті конфорки подачі газу. Ситуація була досить небезпечна, оскільки існувала загроза вибуху газоповітряної суміші,– розповів директор технічний АТ «Рівнегаз» Олександр Ганжа.– Наша бригада АДС від’єднала газову плиту від системи газопостачання та встановила інвентарну глушку, як це передбачено в інструкції. Наразі відбуваються роботи з відновлення газопостачання і організовується доступ у решту квартир, які потрібно обстежити на витік газу.»

Працівники АДС повідомляють, що відновити газопостачання у квартирі, де був витік газу можливо лише після листа від – ОСББ. Оскільки воно є власником будинку і відповідає за безпечну експлуатацію та стан внутрішньобудинкових мереж. Після такого звернення ОСББ буде проведено повторний інструктаж із мешканцями даної квартири.

Щоб відновити газопостачання у дев’яти квартирах, які живляться від цього стояка, працівникам газової служби необхідно буде у кожній із квартир обстежити газові системи та газові прилади. Після цього повторно буде проведено перевірку на герметичність стояка і відновлено газопостачання.

Світлана САБАНЮК, фахівець по зв’язках з громадськістю та пресою АТ “Рівнегаз”

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»