fbpx

Аварія на Рівнеазоті: обійшлося переляком

Діліться інформацією з друзями:

Фото та відео з рудою хмарою над хімічним гігантом, які у вівторок у пообідню пору блискавкою облетіли соцмережі та викликали у мешканців міста неабиякий ажіотаж. Рівняни панічно почали обдзвонювати всілякі інстанції та знайомих, аби вивідати бодай якусь детальнішу інформацію про надзвичайну подію. Дехто настирливо рекомендував містянам зачиняти вікна, одягати захисні маски і не виходити з дому.

Скрізь тільки й мови було, що про техногенну аварію на Рівнеазоті. Однак керівництво підприємства поспішило заперечити факт будь-якого вибуху і запевнило, що інцидент на заводі не несе людям жодної небезпеки.

Що ж насправді трапилося на Рівнеазоті?

Як пояснило керівництво підприємства, сталася розгерметизація трубопроводу з цеху виробництва азотної кислоти та викид у атмосферу газу. Втім, працівники Рівнеазоту власними силами за півгодини (о 17.26) локалізували витік газу, а помаранчева хмара, що знялася над заводом, швидко розвіялась. На щастя, все обійшлося без людських жертв.

Разом із тим вчора багато хто дізнався про подію із соцмереж. В тому числі окремі служби. Відтак, населення вчасно не сповістили. На місце надзвичайної ситуації оперативно виїхали всі екстрені служби: поліцейські, екологи та рятувальники. Фахівці відразу ж провели аеророзвідку й аналіз повітря.

Як запевнив головний санітарний лікар області Роман Сафонов, усі експертизи показали, що «все в межах норми».

Те саме підтвердили й у Рівненській облдержадміністрації, оприлюднивши надані «надзвичайниками» результати перевірки повітря після аварії на Рівнеазоті:

«20 липня працівниками ДУ «Рівненського обласного центру контролю та профілактики захворювань МОЗ України» та Рівненського обласного центру з гідрометеорології проведено заміри повітря в навколишніх населених пунктах (с. Караєвичі, с. Городок, с. Обарів Рівненського району та мікрорайон Ювілейний м. Рівне), перевищення гранично допустимих концентрацій хімічно-небезпечних речовин у повітрі не виявлено».

Отож, зі слів голови ОДА Віталія Коваля, жодних причин для паніки немає:

 – Усі зафіксовані показники у житловій забудові в кілька разів нижчі за гранично допустимі норми. Відповідно, після надзвичайної ситуації на ПрАТ «Рівнеазот» медико-екологічні загрози для жителів Рівного та області відсутні.

Разом з тим через надзвичайну ситуацію на Рівнеазоті сьогодні відбулося оперативне засідання міської комісії ТЕБ і НС, на якій обговорили алгоритми реагування всіх відповідальних служб під час подібних ситуацій.

– Кричущим є той факт, що керівництво підприємства «Рівнеазот» не повідомило рятувальників, поліцію чи органи місцевого самоврядування про надзвичайну ситуацію, що сталася.
Працівники ДСНС самостійно, без виклику виїхали на місце події. А на лінію «102» надійшов виклик не від спеціалістів чи працівників хімічного підприємства, а від невідомої особи. Це стане предметом окремого розслідування: чому не спрацювала система оповіщення та чому відповідні служби не було проінформовано. – зазначив міський голова Олександр Третяк.

Відтак прийнято рішення провести позапланову перевірку хімічно-небезпечних підприємств Рівного і потенційно небезпечних об’єктів (з масовим перебуванням людей), які працюють на території громади. Вирішено організувати стимуляційні навчання щодо реагування у НС.

До речі, навчання також пройдуть нові керівники Рівненського міськвиконкому та їх працівники. Адже біда приходить саме тоді, коли її найменше чекаєш.

Василь ГЕРУС