fbpx

Антимонопольний комітет відкрив справу проти Roshen

Діліться інформацією з друзями:

Антимонопольний комітет почав справу проти суб’єктів господарювання, які входять до складу групи компаній Roshen, за ознаками зловживання монопольним становищем на ринку патоки.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Група Roshen є найбільшим вітчизняним виробником патоки крохмальної кукурудзяної (сиропів). При цьому, за оцінкою Комітету, Roshen протягом 2018-2019 років мала структурні ознаки домінуючого положення на цьому товарному ринку.

“За наявною в АМКУ інформацією, в ході ведення своєї господарської діяльності група Roshen протягом 2018 року встановлювала різні ціни, а також різні умови придбання патоки для певної групи споживачів – кондитерських фабрик”, – сказано в повідомленні.

Так, в 2019 році, посиливши ринкову владу в зв’язку з забороною імпорту з Російської Федерації патоки (сиропів), група Roshen підвищила ціни на патоку власного виробництва для всіх покупців, які були об’єктом цінового аналізу.

При цьому в ході попереднього дослідження АМКУ не виявив об’єктивних причин для підвищення цін цієї групи.

“Такі дії групи Roshen по відношенню до суб’єктів господарювання – конкурентів на ринках кондитерських виробів (в тому числі і Кондитерської корпорації “Рошен”), могли призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції між ними”, – констатують в АМКУ.

У зв’язку з цим Комітет розпочав розслідування, збір і аналіз доказів у справі.

Крохмальна кукурудзяна патока (сироп) є одним з основних компонентів в рецептурі кондитерських виробів. Вона використовується при виробництві халви, карамелі, зефіру, цукерок, мармеладу для регулювання консистенції (структури і текстури) кондитерського виробу. Джерело -“Економічна правда”.


Постійно бути в курсі новин вам допоможе telegram-канал газети «7 днів»