Андріївські вечорниці, які є традиційними передріздвяними, які розповіли переселенцям зі східних областей про українські традиції та нагадали їх рівнянам.
Представниця психолого-виховної служби Рівненського центру ПТО ДСЗ Ірина Гарнага до свята Андрія Первозванного готувалася особливо. Ошатні хустини, старовинні рушники, миски, свічки, дерев’яна коцюба… Традиційно улюблені Андріївські вечорниці в гуртожитку закладу освіти провели за всіма правилами і з душею. Запрошена на відкритий виховний захід методистка Наталія Місюра поділилася:
«Учасники та учасниці із захопленням дізналися про чудові українські традиції, поринули у давнину, пройнялися духом таїнства та грайливих гадань».
Унікальні історії появи різдвяних свят, веселі вечорниці, кусання калити, смачні варенички з картоплею і сиром, макові завиванці, узвар та щира атмосфера звучали та панували вечора 13-го грудня на улюбленій локації мешканців гуртожитку.Ірина Василівна не лише організувала своєрідну зону затишку і комфорту, але й спонукала слухачів більше дізнаватися про дивовижні українські звичаї, прикмети, пророцтва та берегти і збагачувати традиції свого народу.
Учасниками вечорниць стали мешканці гуртожитку – вимушено переміщені особи з Луганщини, Донеччини і Харківщини, а також мешканці Рівненщини, які здобувають професії перукаря і манікюрника. Для багатьох передріздвяні та різдвяні святкування (а їх у грудні традиційно багато) стали справжнім відкриттям. Отож, цікаві розповіді про українську хустину, вишиті рушники – родинні реліквії, традиції виготовлення свічок, приготування святкових страв, гадання на тарілках допомогли відчути дивовижну причетність до унікального роду та повернути народні традиції у серце кожного.
«Я й сама нещодавно у одній із рівненських майстерень навчилася виготовляти свічки із вощини, – ділиться Ірина Гарнага. – Цей процес був обов’язковим для українців перед зимовими святами, адже у хатах, де збиралися вечорами, мало бути світло. Майстер-клас із виготовлення медових свічок дуже сподобався слухачам. Після запалювання та загадування бажань кожен зміг забрати свій виріб».
Цей новий досвід особливо згодиться сьогодні, під час вимикання світла.Важливо, що Рівненський заклад освіти для безробітних – це не лише майданчик здобуття нових професій, але й затишна домівка на період навчання, де панують розуміння, підтримка і нова віра в життя.
Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua