fbpx

Адвокатка пояснила кому хочуть дозволити “несанкціонований доступ до житла”

Діліться інформацією з друзями:

Здобули! Ура! Так зустріли адвокати, які практикують у галузі житлово-комунальних послуг, прийнятий 20 травня цього року законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг (номер, дата реєстрації: 2458 від 15.11.2019).

У вище вказаному за­конопроєкті багато нового та цікавого. Але не обійшлося і без колізії законодавства.
Втім, все по порядку. По-перше, згід­н­о з цим законом ми отримаємо чергових монополістів з вивозу сміття, тому що послуги вивезення побутових відходів будуть надавати компанії, які виграли конкурс… Нічого нового для нашого міста.

По-друге, буде введена абонентська плата. Що ж це таке? За рядком закону, «плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії) за укладення договору про надання комунальної послуги, здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягнення плати за спожиті комунальні послуги, а також за інші функції, які здійснює виконавець в умовах укладання відповідних договорів про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку».

І основний «сюрприз» нового закону: «Несанкціонований доступ до житла, іншого об’єкта нерухомого майна для обмеження (припинення) надання комунальної послуги відбувається без отримання згоди його власника (користувача), якщо такий власник (користувач) відмовляється допустити в належне йому житло (інший об’єкт нерухомого майна) представника виконавця». Всі, хто має справу з нормативно-правовими актами, розуміють, що такі зміни прямо суперечать Конституції України, а саме ст. 41, де вказано: «непорушність права власності полягає в його недоторканості, а водночас і в недоторканості самого майна власника. Всі особи мають утримуватися від безпідставного заволодіння майном власника та завдання йому шкоди». Ця норма посіє багато суперечок. Отож, думаю, законодавці все-таки виправлять свою помилку…

Олена ШЕНДЕРА, адвокат

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»