fbpx

А ви коли лягаєте спати. В чому цінність засипання до опівночі?

Діліться інформацією з друзями:
Тривалість сну людства скорочується до критичних значень, а звички сучасності шкодять повноцінному сну. Ох, і поплатимося. Чому потрібно лягати спати до опівночі?
Якщо ви лягаєте спати о 24:00-2 ночі – ви просто залишаєте свій організм без жироспалюючих гормонів. Багатьма дослідами доведено, що люди які сплять менше 7 годин на добу, в 4,5 разів більше страждають на ожиріння та депресію. Саме тому, важливо прокидатись о 7 ранку і лягати спати о 23:00 ?
Чому важливо лягати спати до 23:00 та прокидатись о 7:00 та як сон впливає на наш настрій, гормони та самопочуття ?
Трішки про гормони:
✔️ такі гормони, як мелатонін, серотонін і дофамін – впливають на мотивацію, сон та апетит;
✔️ правильний баланс соматотропіна має велике значення, тому що його нестача призводить до накопичення жиру в організмі;
✔️ а «гормон стресу» кортизол, при надлишку призводить до знищення білків та до відкладання жирових відкладень у тілі;
✔️ мелатонін говорить мозку коли спати, а коли бути активним, це гормон сну. Природній мелатонін виробляється лише у повній темноті, саме маленьке джерело світла – зупиняє виробництво гормону ❗️ саме тому важливо спати при повній темноті. На рівень мелатоніну негативно впливають алкоголь, низькокалорійне харчування та кава;
 сон відіграє дуже важливу роль у врегулюванні всіх цих гормонів, можна сказати, що під час сну відбувається капітальний ремонт в організмі, при якому багато потрібних гормонів виробляються, а непотрібні – зменшуються.
 Якщо людина спить мало, порушується виробництво лептину та греліну – це гормони, які відповідають за відчуття ситості та голоду. Ви відчуваєте сильний голод, а процес поглинання їжі перетворюються у переїдання;
У своїй книзі “Чому ми спимо”, виданій минулого року, американський невролог Метью Волкер, керівник лабораторії сну в Університеті Берклі (США) зазначав: “Чим коротший ваш сон, тим коротше ваше життя”. За його оцінками, дві третини дорослих в усьому світі сьогодні не висипаються і тому хворіють значно частіше за своїх пращурів. Виявляється, коротка тривалість сну виснажує запаси в людському організмі природних “клітин-захисників” – лейкоцитів та лімфоцитів (білих кров’яних клітин, що борються з вірусами, бактеріями, забезпечують імунітет). А 5-годинний нічний сон впродовж років взагалі може знизити їх кількість на 70%, пише Волкер. За останні 100 років людство стрімко наближається до критичного, смертельно небезпечного рівня сну. Шість-сім годин на добу, до яких воно вже “скотилося” в останнє століття, завдають серйозної шкоди здоров’ю.

Працелюбні українці не сплюхи, але спиться їм погано

Досліджень сну в Україні, як виявилося, практично немає. Мабуть, це і є яскравим свідченням того, що ми не звикли ставитися до цієї частини нашого буття відповідально. Чи не єдине з останніх досліджень, в якому згадується Україна, проведене 2015 року. Тоді британська газета The Daily mail опублікувала міжнародне дослідження якості сну, зроблене на основі даних мобільного додатку Sleepcycle (відстежує якість сну користувачів за кількома параметрами). За даними загального рейтингу, найбільш якісний сон у мешканців Словаччини, Китаю, Угорщини, Чехії та Польщі. Україна опинилася на дев’ятому місці у рейтингу після Австрії.

За матеріалами інтернет видань.


Постійно бути в курсі новин вам допоможе telegram-канал газети «7 днів»