fbpx

9 правил від ДСНС, які допоможуть запобігти біді на кухні

Діліться інформацією з друзями:

Помічали, як багато новин про пожежі через спалахи та вибухи газових приладів? Нерідко стаються вони тоді, коли мешканці знаходяться удома.

Найбільш поширеними причинами їх виникнення є необережне поводження з вогнем і порушення Правил пожежної безпеки при експлуатації газових приладів.

Так, для прикладу, близько десятої вечора 24 січня цього року загорілася квартира на сьомому поверсі дев’ятиповерхового житлового будинку у Львові, внаслідок чого вогонь знищив газову плиту на площі 1 кв. м та пошкодив кухонну тумбу. Аби убезпечити мешканців багатоповерхівки від отруєння продуктами горіння, рятувальники змушені були вивести на свіже повітря 25 осіб. З них троє дітей.

А 13 лютого посеред дня спалахнула пожежа в будинку у Рівному біля ринку «Дикого» на вулиці Здолбунівській. На щастя, обійшлося без людських жертв.

Втім полум’ям, яке поширилося з кухні, знищено кухонні меблі, холодильник, газову плиту, металопластикове вікно, перекриття на площі 9 кв. м та покрівлю на площі 12 кв. м, закопчено стіни та стелю двох житлових кімнат.

Подібних прикладів можна навести десятки. Аби уникнути ситуацій, які призводять до біди, ДСНС України нагадує прості, але важливі правила, щоб запобігти потенційним небезпекам на кухні.

  1. Спершу запалюйте сірник, а потім відкривайте газ.
  2. Провітрюйте приміщення, де встановлені газові прилади.
  3. Не перевіряйте тягу у вентиляційних каналах запаленим сірником.
  4. Не встановлюйте витяжки у вентиляційні канали за наявності газових котлів, адже чадний газ може потрапити до приміщення.
  5. Після користування газом закрийте крани на газопроводі.
  6. У жодному разі не користуйтеся несправною газовою плитою.
  7. Не обігрівайте домівку за допомогою газової плити та не сушіть над нею білизну.
  8. Не переміщуйте, не встановлюйте та не ремонтуйте газові прилади самостійно. Запросіть для цього фахівців.
  9. Якщо відчуваєте запах газу, негайно перекрийте його доступ, провітріть приміщення, не запалюйте вогонь, не вмикайте та не вимикайте електричне освітлення та прилади. Зателефонуйте 104.

А ще рятувальники зауважують, що через невмілі дії людей саме в початковій стадії пожежі вогонь і постійно супроводжуючий його густий їдкий дим швидко набирають силу і за лічені хвилини знищують накопичене роками майно, домашні речі. Люди в цих екстремальних умовах отримують отруєння чадним газом і сильні опіки.

Саме тому елементарні Правила пожежної безпеки в побуті важливо знати кожному громадянинові.

Ірина ВАСИЛЮК